Doniesienia Bloomberga niejako potwierdzają informacje podawane w zeszłym tygodniu przez PAP Biznes. Serwis informował, że Commerzbank rozpoczął przyjmowanie wstępnych ofert na zakup mBanku, a zainteresowanie miały wykazać takie podmioty jak Bank Pekao wspólnie z PUZ, PKO Bank Polski, BNP Paribas, ING Bank Śląski, czy Credit Agricole.

Wstępne oferty na zakup mBanku

Agencja Bloomberga powołuje się na źródła blisko związane ze sprawą i donosi, że Commerzbank otrzymał już pierwsze oferty od Banku Pekao i Apollo Global Management – amerykańskiego funduszu inwestycyjnego. Według Bloomberga zainteresowanie wykazuje także PKO Bank Polski, ale na razie bez większych konkretów.

Przypomnijmy, że zgodnie z nieoficjalnymi informacjami PAP Biznes na przełomie stycznia i lutego podmioty zainteresowane akwizycją mBanku mają zostać dopuszczone do due diligence. Z kolei już w okolicach kwietnia powinny pojawić się wiążące oferty. Na razie uczestnicy rynku i dotychczasowi konkurenci mBanku sondują możliwość przejęcia.

Pierwsze informacje o sprzedaży mBanku pojawiły się we wrześniu zeszłego roku. W rękach niemieckiego Commerzbanku znajduje się 70% udziałów spółki. Według danych z III kwartału 2019 mBank posiadał około 4,6 mln klientów, a aktywa grupy osiągnęły poziom 158 mld złotych.