Partner serwisu Visa dla biznesu

Bank Pekao kupi mBank? Pojawiła się wstępna oferta

Fintek
Fintek
#mBank#Pekao S.A
Opublikowano: 20 stycznia 2020, 10:58 Aktualizacja: 20 stycznia 2020, 13:33

Bank Pekao i amerykański fundusz inwestycyjny Apollo Global Management złożyły wstępne oferty na zakup mBanku – wynika z informacji Bloomberga. Zainteresowanie akwizycją miał także wyrazić PKO Bank Polski.

Bank Pekao kupi mBank? Pojawiła się wstępna oferta

Doniesienia Bloomberga niejako potwierdzają informacje podawane w zeszłym tygodniu przez PAP Biznes. Serwis informował, że Commerzbank rozpoczął przyjmowanie wstępnych ofert na zakup mBanku, a zainteresowanie miały wykazać takie podmioty jak Bank Pekao wspólnie z PUZ, PKO Bank Polski, BNP Paribas, ING Bank Śląski, czy Credit Agricole.

Wstępne oferty na zakup mBanku

Agencja Bloomberga powołuje się na źródła blisko związane ze sprawą i donosi, że Commerzbank otrzymał już pierwsze oferty od Banku Pekao i Apollo Global Management – amerykańskiego funduszu inwestycyjnego. Według Bloomberga zainteresowanie wykazuje także PKO Bank Polski, ale na razie bez większych konkretów.

Przypomnijmy, że zgodnie z nieoficjalnymi informacjami PAP Biznes na przełomie stycznia i lutego podmioty zainteresowane akwizycją mBanku mają zostać dopuszczone do due diligence. Z kolei już w okolicach kwietnia powinny pojawić się wiążące oferty. Na razie uczestnicy rynku i dotychczasowi konkurenci mBanku sondują możliwość przejęcia.

Pierwsze informacje o sprzedaży mBanku pojawiły się we wrześniu zeszłego roku. W rękach niemieckiego Commerzbanku znajduje się 70% udziałów spółki. Według danych z III kwartału 2019 mBank posiadał około 4,6 mln klientów, a aktywa grupy osiągnęły poziom 158 mld złotych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bank-pekao-kupi-mbank-pojawila-sie-wstepna-oferta