Porozumienie zawarto podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, a program nosi nazwę „Cyfrowe Podróże”. Umowa jest elementem cyfrowej transformacji Banku Pekao, która została zapowiedziana w Strategii Pekao 2020. Przygotowanie pierwszych inicjatyw jest już na tyle zaawansowane, że uruchomienia kilku z nich można się spodziewać już do końca roku.

Chmura Microsoft w Banku Pekao? Oferta zarówno dla klientów indywidualnych i firm

W komunikacie prasowym czytamy, że współpraca ma opierać się na trzech filarach – Cyfrowe Społeczeństwo, Cyfrowa Transformacja MŚP i Cyfrowa Edukacja. Zarówno Bank Pekao, jak i Microsoft zobowiązali się do podjęcia działań promocyjnych, które będą reklamować rozwiązania cyfrowe i chmurowe.

Według pierwszego filaru Programu ma zostać stworzone „społeczeństwo gotowe na cyfrowe wyzwania”, co szczególnie odnosi się do uczniów oraz studentów. Natomiast drugi filar skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw, które mają korzystać z rozwiązań chmurowych i cyfrowych. Trzeci filar jest już skupiony wyłącznie na edukacji.

Na pierwszy rzut oka brzmi to dosyć enigmatycznie, ale można się spodziewać, że w związku z współpracą w ofercie Banku Pekao pojawią się nowe produkty. Szczególnie, że zdaniem przedstawicieli Pekao polskie banki mają sporo do nadrobienia jeżeli chodzi o rozwiązania cyfrowe – na przykład korzystanie z e-faktur. Niewykluczone, że już niedługo klienci „banku z żubrem” będą mogli skorzystać z chmury Microsoft.