W ramach promocji przedsiębiorca otrzyma także szereg dodatkowych usług, takich jak instalacja, serwis, czy szkolenie z zakresu obsługi terminala. Jeżeli wraz z otrzymanym terminalem klient otworzy Konto Przekorzystne Biznes, to dodatkowo otrzyma bon o wartości 100 zł.

Terminal POS aż przez 2 lata zupełnie za darmo

W celu skorzystania z tej ostatniej promocji, należy w ciągu miesiąca od podpisania umowy o konto, przez 3 miesiące z rzędu przyjąć płatności w terminalu na kwotę min. 500 zł miesięcznie. Konto Przekorzystne Biznes jest przeznaczone dla firm o przychodach do 5 milionów złotych. Jego prowadzenie może być całkowicie darmowe, jeżeli klient w danym miesiącu otrzyma na konto wpływy min. 2 000 zł, lub jeden wpływ z terminala POS, lub wykona przelew do ZUS/US lub jedną transakcję walutową, albo opłaci jedną ratę leasingu w Pekao Leasing.

Z badania przeprowadzonego przez Bank Pekao wynika, że 38% przedsiębiorców rozważało instalację terminali, ale 12% z nich zrezygnowało ze względu na koszty. „Bank z żubrem” chwali się też, że nawet po zakończeniu okresu promocyjnego koszty przyjmowania płatności w Pekao należą do najniższych na rynku.

Po upływie 24 miesięcy przedsiębiorca będzie musiał płacić prowizję od transakcji (zazwyczaj w granicach 0,7% dla MŚP) oraz ewentualną opłatę ze dzierżawę, której wysokość jest uzależniona od oferty konkretnego agenta rozliczeniowego. W ramach oferty Banku Pekao jeden przedsiębiorca może otrzymać maksymalnie trzy terminale POS.

Nie tylko Pekao – specjalną ofertę przygotował także Santander

W ramach Programu Polska Bezgotówkowa agenci rozliczeniowi przygotowują swoje własne oferty – jedne bardziej atrakcyjne od drugich. I tak parę miesięcy temu eService zaczął rozdawać przenośne i bezprzewodowe terminale DD20, które po upływie 12 miesięcy można zachować bez dodatkowych opłat.

Wczoraj wystartowała także kolejna edycja kampanii Warto Bezgotówkowo, skupiająca się na popularyzacji płatności kartą i smartfonem. Wśród autorów kampanii jest Krajowa Izba Rozliczeniowa, która wspólnie z Fundacją Polska Bezgotówkowa (od września 2018) jest zaangażowana w terminalizację urzędów. Dzięki temu obecnie już 66% urzędów administracji publicznej akceptuje płatności bezgotówkowe, a przed końcem roku ich liczba ma wzrosnąć do 80%. Terminale pojawiają się także w policyjnych radiowozach. Więcej na temat kampanii można przeczytać tutaj.

Przy okazji warto przypomnieć o promocji w Santander Bank Polska, który oferuje dodatkowe 6 miesięcy darmowego użytkowania terminala – z oferty mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy uczestniczący w Programie Polska Bezgotówkowa, jak i ci, którzy do programu się na zakwalifikowali (warunek to posiadanie konta firmowego w Santander Bank Polska). W przypadku firm korzystających z promocji Polski Bezgotówkowej, po połączeniu jej z nową ofertą Santandera zostaną zwolnieni z opłat za dzierżawę terminala na okres 1,5 roku. Promocja obowiązuje do 31 października 2018.