Partner serwisu Visa dla biznesu

Pekao i Santander rozdają terminale za darmo. Nawet na 2 lata

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Pekao S.A#Santander
Opublikowano: 19 września 2018, 10:56 Aktualizacja: 12 maja 2019, 22:01

Bank Pekao przygotował specjalną ofertę promocyjna dla przedsiębiorców, którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie posiadali terminala płatniczego. Takie urządzenie będzie można otrzymać zupełnie za darmo na okres dwóch lat.

Co frustruje klientów przy kasie?

W ramach promocji przedsiębiorca otrzyma także szereg dodatkowych usług, takich jak instalacja, serwis, czy szkolenie z zakresu obsługi terminala. Jeżeli wraz z otrzymanym terminalem klient otworzy Konto Przekorzystne Biznes, to dodatkowo otrzyma bon o wartości 100 zł.

Terminal POS aż przez 2 lata zupełnie za darmo

W celu skorzystania z tej ostatniej promocji, należy w ciągu miesiąca od podpisania umowy o konto, przez 3 miesiące z rzędu przyjąć płatności w terminalu na kwotę min. 500 zł miesięcznie. Konto Przekorzystne Biznes jest przeznaczone dla firm o przychodach do 5 milionów złotych. Jego prowadzenie może być całkowicie darmowe, jeżeli klient w danym miesiącu otrzyma na konto wpływy min. 2 000 zł, lub jeden wpływ z terminala POS, lub wykona przelew do ZUS/US lub jedną transakcję walutową, albo opłaci jedną ratę leasingu w Pekao Leasing.

Z badania przeprowadzonego przez Bank Pekao wynika, że 38% przedsiębiorców rozważało instalację terminali, ale 12% z nich zrezygnowało ze względu na koszty. „Bank z żubrem” chwali się też, że nawet po zakończeniu okresu promocyjnego koszty przyjmowania płatności w Pekao należą do najniższych na rynku.

Po upływie 24 miesięcy przedsiębiorca będzie musiał płacić prowizję od transakcji (zazwyczaj w granicach 0,7% dla MŚP) oraz ewentualną opłatę ze dzierżawę, której wysokość jest uzależniona od oferty konkretnego agenta rozliczeniowego. W ramach oferty Banku Pekao jeden przedsiębiorca może otrzymać maksymalnie trzy terminale POS.

Nie tylko Pekao – specjalną ofertę przygotował także Santander

W ramach Programu Polska Bezgotówkowa agenci rozliczeniowi przygotowują swoje własne oferty – jedne bardziej atrakcyjne od drugich. I tak parę miesięcy temu eService zaczął rozdawać przenośne i bezprzewodowe terminale DD20, które po upływie 12 miesięcy można zachować bez dodatkowych opłat.

Wczoraj wystartowała także kolejna edycja kampanii Warto Bezgotówkowo, skupiająca się na popularyzacji płatności kartą i smartfonem. Wśród autorów kampanii jest Krajowa Izba Rozliczeniowa, która wspólnie z Fundacją Polska Bezgotówkowa (od września 2018) jest zaangażowana w terminalizację urzędów. Dzięki temu obecnie już 66% urzędów administracji publicznej akceptuje płatności bezgotówkowe, a przed końcem roku ich liczba ma wzrosnąć do 80%. Terminale pojawiają się także w policyjnych radiowozach. Więcej na temat kampanii można przeczytać tutaj.

Przy okazji warto przypomnieć o promocji w Santander Bank Polska, który oferuje dodatkowe 6 miesięcy darmowego użytkowania terminala – z oferty mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy uczestniczący w Programie Polska Bezgotówkowa, jak i ci, którzy do programu się na zakwalifikowali (warunek to posiadanie konta firmowego w Santander Bank Polska). W przypadku firm korzystających z promocji Polski Bezgotówkowej, po połączeniu jej z nową ofertą Santandera zostaną zwolnieni z opłat za dzierżawę terminala na okres 1,5 roku. Promocja obowiązuje do 31 października 2018.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bank-pekao-rozdaje-terminale-za-darmo-na-dwa-lata