Na stronie KIR czytamy, że Express Elixir w Banku Pekao jest dostępny tylko dla wybranych klientów w ramach pilotażu – natychmiastowe wysyłanie i odbieranie środków jest dostępne tylko od poniedziałku do piątku. Nie wiadomo dokładnie na jakim etapie znajdują się testy, ale można domniemywać, że mają one związek z planowanym udostępnieniem przelewów na numer telefonu.

Przelewy na telefon BLIK w Pekao jeszcze w tym roku?

Bank Pekao obiecywał wprowadzenie przelewów na telefon BLIK na przestrzeni dwóch pierwszych kwartałów 2019 roku. Ostatecznie termin wdrożenia kilkukrotnie przekładano, ale wygląda na to, że taka forma ekspresowych przekazów pieniężnych pojawi się w Pekao jeszcze w bieżącym roku.

Poniekąd potwierdza to komunikat Polskiego Standardu Płatności, który ogłaszając wyniki za III kwartał 2019 zdradził, że jeszcze w bieżącym roku kolejny bank udostępni klientom przelewy na numer telefonu. Na razie takie rozwiązanie jest dostępne w 8 bankach – Alior Banku, Banku Millennium, Credit Agricole, ING Banku Śląskim, mBanku, PKO Banku Polskim, Santander Bank Polska i Getin Banku. Oprócz Pekao nad takim wdrożeniem pracuje również Nest Bank.

W sumie w całym 2019 roku użytkownicy zrealizowali już ponad 10 mln przelewów na numer telefonu. To bardzo przydatna funkcja, która pozwala między innymi na wygodne rozliczanie się znajomymi. Transakcje są realizowane przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu – także w niedziele i święta.