Partner serwisu Visa dla biznesu

Bank Pekao udostępni BLIKA

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Pekao S.A
Opublikowano: 7 lutego 2018, 12:34 Aktualizacja: 25 lutego 2019, 23:22

Na dzisiejszej konferencji prasowej Bank Pekao poinformował o zawarciu porozumienia z Polskim Standardem Płatności, operatorem systemu BLIK. Oznacza to, że klienci „Banku z Żubrem” wreszcie zyskają dostęp do BLIKA – ale pełne wdrożenie dopiero w III kwartale 2018 roku.

Bank Pekao udostępnił BLIKA.

Do tej pory Pekao jako ostatni duży bank opierał się dołączeniu do PSP. Argumentował to w prosty sposób – „nasza aplikacja PeoPay zapewnia więcej funkcjonalności, więc nie potrzebujemy BLIKA”. W styczniu tego roku bank zaprezentował nową wersję swojego PeoPay, o czym można przeczytać tutaj.

Czytaj także: Nowości dla Wrocławian. Nowe biletomaty i inteligentne kasowniki

BLIK w Banku Pekao. Dlaczego dopiero teraz?

Tak naprawdę o dołączeniu Pekao do Polskiego Standardu Płatności mówiło się już od jakiegoś czasu. Było to jednak pewne zaskoczenie, że poinformowano o tym na dzisiejszej konferencji. Z perspektywy rynku to na pewno dobra wiadomość. Pekao to drugi największy bank w Polsce pod względem liczby posiadanych klientów.

Standaryzacja BLIKA jest zjawiskiem jak najbardziej na plus. Szczególnie, że jest to polski system i polski pomysł, a Bank Pekao to także instytucja z rodzimym kapitałem. Na pewno dużą pokusą okazało się też potencjalne pozyskanie nowych klientów…

W zeszłym tygodniu PSP pochwalił się wynikami za rok 2107, z których wynikało, że w minionych 12 miesiącach przeprowadzono ponad 33 miliony transakcji z wykorzystaniem BLIKA, o łącznej wartości 4,5 miliona złotych. Ze względu na coraz większą popularność systemu klienci mogą zacząć wybierać bank na podstawie tego, czy oferuje on wygodne płatności BLIKIEM. Więcej o najnowszych wynikach BLIKA można przeczytać tutaj – Rekordowy BLIK. 33 miliony transakcji w 2017 roku.

Obecnie BLIK jest dostępny dla klientów 10 banków: Alior Bank, PKO Bank Polski, BZ WBK, mBank, BGŻ BNP Paribas, ING Bank Śląski, Bank Millennium, Getin Bank, T-Mobile Usługi Bankowe i Orange Finanse.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bank-pekao-udostepni-blika