Partner serwisu Visa dla biznesu

Bank Pocztowy na sprzedaż. Kto go kupi?

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BankTech
Opublikowano: 20 marca 2018, 13:48 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 19:52

Poczta Polska rozważa sprzedaż swoich akcji Banku Pocztowego. Już od jakiegoś czasu o zwiększenie udziałów w banku stara się PKO Bank Polski. Czy wreszcie ta transakcja dojdzie do skutku?

Bank Pocztowy na sprzedaż. Kto go kupi?

Informacje o sprzedaży Banku Pocztowego podaje Rzeczpospolita. Powodem takiej decyzji Poczty Polskiej ma być potrzeba pozyskania kapitału na inwestycje i podwyżki dla pracowników. Jak czytamy w materiale oferta kupna ma trafić nie tylko do PKO Banku Polskiego, ale także do Pekao S.A.

Czytaj także: Śmiertelny wypadek z udziałem samochodu bez kierowcy

Poczta Polska potrzebuje pieniędzy na innowacje. Sprzeda Bank Pocztowy?

Obecnie 75% udziałów w Pocztowym posiada Poczta Polska, a pozostałe 25% PKO Bank Polski. Największy polski bank starał się o zwiększenie udziałów już od jakiegoś czasu i możliwe, że naciski ze strony związkowców Solidarności mu w tym pomogą.

Poczta Polska zaangażowana jest obecnie w szereg projektów technologicznych – takich jak własne paczkomaty. Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów, ale wygląda na to, że w rozwijaniu tego projektu pomoże Allegro. Poczta współpracuje także z firmą Pakomatic, a pierwsze osiedlowe paczkomaty pojawiły się już na warszawskim Żoliborzu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Pierwsze wdrożenie paczkomatów od Poczty Polskiej.

Wczoraj informowaliśmy także o nowym wdrożeniu Poczty Polskiej, czyli Wpłacie Ekspres. Dzięki tej usłudze przekazane przez klienta pieniądze w czasie rzeczywistym trafią na wskazany rachunek bankowy. Wpłatę można zlecić w każdej placówce pocztowej z wyłączeniem agencji pocztowych. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Poczta Polska wprowadza nowy typ płatności – Wpłaty Ekspres.

Czytaj także: Bank Pocztowy udostępnia mikrofaktoring


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bank-pocztowy-sprzedaz-go-kupi