23 października 2018, 10:00:I Love Crypto 2018 - Złote Tarasy, Złota 59,00-120 Warszawa,Polska

Bank Pocztowy też chce skorzystać z potencjału start-upów

Bank Pocztowy na sprzedaż. Kto go kupi?

Bank Pocztowy dołączył do programu akceleracyjnego „GammaRebels powered by Poczta Polska”. Celem Banku jest skorzystanie potencjału, jaki daje współpraca ze start-upami w obszarach bezpieczeństwa, edukacji, komunikacji oraz narzędzi skierowanych do grup wykluczonych finansowo.

Bank Pocztowy dołącza do projektu „GammaRebels powered by Poczta Polska” w lipcu 2017 r. – w momencie startu naboru do jego drugiej tury. Celem projektu jest połączenie potencjału startupów z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami Banku Pocztowego i Poczty Polskiej.

Czytaj także: Samoobsługowe stanowiska dla klientów PKO BP

Bank Pocztowy i GammaRebels

Bank Pocztowy liczy, że otwarcie się na pomysły generowane przez wybrane start-upy pozwoli na rozwój  w zakresie rozwiązań z obszarów bezpieczeństwa, edukacji oraz komunikacji, które ułatwią korzystanie z usług bankowych osobom z wielu względów wykluczonym finansowo. Drugi obszar zainteresowania Banku, to poszukiwanie potencjału produktowego w związku z wdrożeniem dyrektywy PSD2.

– Nawiązana współpraca może przynieść obopólne korzyści zarówno dla start-upów, jak i nas jak jako doświadczonych biznesowo Partnerów. Bank Pocztowy jest otwarty na innowacyjne rozwiązania, dlatego widzę duży potencjał współpracy w ramach projektu GammaRebels powered by Poczta Polska – mówi Jerzy Konopka, Członek Zarządu Banku Pocztowego.

W ramach drugiej tury projektu zrealizowane mogą zostać programy akceleracyjne dla nawet 11 wybranych mikro i małych firm. Startupy otrzymają także wsparcie mentorskie m.in. w zakresie business development, budowy strategii rozwoju produktu, bądź usługi oraz zarządzania projektami innowacyjnymi. Na realizację swoich innowacyjnych projektów wybrane podmioty otrzymają dofinansowanie z PARP – do 200 tys. zł. Procedura aplikacyjna do drugiej rundy akceleracji zostanie uruchomiona w przyszłym tygodniu na stronie http://hardgamma.com/gammarebels/.

Stronami umowy, w ramach której realizowany jest projekt, poza Bankiem Pocztowym są także Poczta Polska oraz HardGamma Ventures – operator projektu. Projekt potrwa do marca 2018 r.