Faktoring online nie jest rozwiązaniem nowym. Na polskim rynku działa już kilka firm, które oferują podobne usługi – obok Fandli możemy wymienić także SMEO, czy Finiatę. Swoje rozwiązania faktoringowe udostępniają również największe banki, często we współpracy z fintechami.

Bank Pocztowy podpisuje umowę z fintechem Fandla

Klienci Banku Pocztowego mogą uzyskać środki z faktury jeszcze tego samego dnia, w którym dokonają zgłoszenia. Jeśli chodzi o koszty po stronie użytkowników, to Fandla pobiera 2,99% netto wartości faktury – za każde 30 dni jej finansowania.

Proces uzyskania gotówki z tytułu faktury o długim terminie płatności (20-90 dni) sprowadza się do trzech prostych kroków i realizowany jest całkowicie zdalnie – z poziomu komputera czy smartfona. Wystarczy on-line wysłać fakturę do firmy Fandla, która skontaktuje się z kontrahentem wnioskodawcy celem potwierdzenia wszelkich szczegółów, by w ostatnim kroku przelać środki na konto wnioskodawcy.

Fandla to fintech wspierający małych i średnich przedsiębiorców w zarządzaniu bieżącym finansowaniem. Autorski system Fandla pozwala na obsłużenie wniosków 100% online, wykup pojedynczych faktur bez rejestracji i logowania, a także nowoczesną formą integracji poprzez API z partnerami, między innymi.: platformami księgowymi i bankami.