Odwiedzając stronę EnveloBanku możemy założyć konto osobiste lub firmowe, bez potrzeby kontaktowania się z oddziałem banku, wziąć szybki kredyt gotówkowy o wartości aż do 100 000 złotych i terminie spłaty do 120 miesięcy, założyć lokatę mobilną lub internetową oraz wyrobić EnveloKartę.

Mobilność przede wszystkim

Oferta przedstawiona na stronie wydaje się być wyjątkowo korzystna ze względu na darmowy dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce oraz brak opłat za posiadanie karty. Klienci banku zachęcani są do korzystania przede wszystkim z bankowości mobilnej, dzięki korzystniejszemu oprocentowaniu zakładanych tą drogą lokat oraz licznym ułatwieniom zawartym w aplikacji. Użytkownik może dokonywać płatności z poziomu aplikacji, wyszukiwać najbliższe bankomaty a także sprawdzić stan swojego konta bez konieczności logowania się do aplikacji.

Czytaj także: Coraz chętniej się zadłużamy. U rodziny i znajomych

Bank taki jak wszystkie? Nie, to Fintech

Poza podstawowymi produktami, EnveloBank oferuje swoim klientom wiele ciekawych rozwiązań znanych przede wszystkim z komercyjnych aplikacji mobilnych. Przykład stanowi system obsługi faktur, umożliwiający dodawanie i przechowywanie zdjęć dokumentów, ustawianie terminów płatności w kalendarzu oraz ich szybką realizację. Co więcej, użytkownik jest chroniony przed dwukrotnym opłaceniem faktury dzięki blokadzie nakładanej przez aplikację.

Warto wspomnieć więcej o stworzonym dla klientów banku kalendarzu – firma chwali się, że jest to pierwsze takie rozwiązanie na rynku. Umożliwia ono nie tylko zapisywanie terminów, ale również dokonywanie transakcji bez konieczności ponownego wprowadzania danych –  przy użyciu stworzonego wpisu. Kalendarz może wysyłać różnego typu powiadomienia, możliwa jest także jego integracja z kalendarzami zewnętrznymi.

Czytaj także: Nowa strona internetowa w Raiffeisen Polbanku

Poczta Polska dokłada coś od siebie

Klient EnveloBanku skorzysta nie tylko ze zwrotów za transakcje z partnerami Visa, ale również może liczyć na odzyskanie kosztów przesyłki dokonywanych przez Internet zakupów. Wystarczy zapłacić przy użyciu EnveloKarty lub szybkim przelewem z EnveloKonta, wybrać dostawę z oferty Poczty Polskiej oraz podać w aplikacji mobilnej numer przesyłki, za którą chcemy otrzymać zwrot.

Kim będzie klient EnveloBanku?

Oferta banku skierowana jest przede wszystkim do osób, które cenią sobie czas i wygodę, chcą mieć dostęp do swojego konta zawsze i wszędzie i nie tracić czasu na zarządzanie swoimi finansami. Drugą grupą docelową są klienci sklepów internetowych, którzy wolą wydawać pieniądze na wybrany produkt a nie koniecznie na jego dostawę.

/KK