BankMail to elektroniczny list polecony, wysyłany i odbierany przez bankowość elektroniczną. Wygodnie, bez wychodzenia z domu lub z pracy i zapamiętywania haseł. Szybko, nie tracąc czasu i nerwów w kolejkach. O każdej porze, bez ograniczenia godzinami otwarcia poczty. Tanio, z przejrzystymi opłatami – 1,5 zł za wysłany list, odbiór za darmo. Bezpiecznie, z zachowaniem poufności, wykorzystując sprawdzone szyfrowanie.

Czytaj także: Play celuje w rynek InsurTech i uruchamia własną platformę ubezpieczeniową

Jak działa Bank Mail?

– Nie jesteśmy konkurencją dla banków, nie odbieramy im biznesu – mówi Michał Olszewski, prezes BankMail.

– Przeciwnie, dajemy bankom nowy rynek i możliwości przychodowe, okazję do zaoferowania klientom dodatkowej, przydatnej na co dzień usługi- dodaje.

Po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej i przejściu do skrzynki BankMail, można odebrać lub przesłać dowolny dokument potwierdzony podpisem elektronicznym. Przesłanie wiadomości jest tak proste jak zrobienie przelewu. Nie trzeba znać adresu elektronicznego odbiorcy. Jest pewność, że wiadomość do niego dotarła i została odczytana. Odbiorca dostaje powiadomienie o nadejściu dokumentu zwykłym e-mailem. Wtedy może się zalogować do BankMaila przez swój bank i odczytać wiadomość. Z usługi mogą korzystać klienci indywidualni i przedsiębiorcy, wymieniając się dokumentami z innymi osobami, firmami i urzędami.

Fintech Dragons’ Day odbył się 11 grudnia 2017 r. na Campus Warsaw. Jurorami w konkursie byli profesjonalni inwestorzy: Grzegorz Albrecht (Data Ventures), Maciej Dardziński (Podlaski Fundusz Kapitałowy) i Borno Janekovic (Templeton Asset Management (Poland) Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych). FIntek.pl był patronem medialnym wydarzenia.

W Polsce przy zawieraniu większości umów wymagana jest forma papierowa. Jeżeli to się zmieni,to najbardziej skorzystać może na tym właśnie BankMail i oferowane przez nich rozwiązanie. Jest to też ciekawa opcja w sprawie rozwiązania problemu trwałego nośnika. Więcej na temat BankMail można przeczytać tutaj – Odbieranie uwierzytelnionej poczty przez bankowość elektroniczną? Poznajcie BankMail.

BankMail trwały nośnik dla banków