27 lutego 2019, 08:00:Big Data Technology Warsaw Summit 2019 - Hotel Mariott, al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa

Bankomaty mogą być niebezpieczne. W jednym z nich utknął człowiek

PKO Bank Polski ostrzega przed kodami QR na bankomatach

Okazuje się, że podczas interakcji z bankomatem może dojść do naprawdę niezwykłych sytuacji. I nie, wcale nie chodzi o napad i kradzież pieniędzy. Wie coś na ten temat pracownik z Teksasu.

W teksańskim mieście o dźwięcznej nazwie Corpus Christi doszło do niecodziennego wypadku. Pracownik naprawiający zamki w drzwiczkach bankomatu zatrzasnął się w jego wnętrzu.- podaje CNN.

Czytaj także: Bankomat kończy dziś 50 lat – zobacz jak powstał i jaka jest jego historia

Kilka słów o tym, jak można utknąć w bankomacie

Policja z Corpus Christi informuje, że pechowiec naprawiał zamki w drzwiach, które łączą bankomat z oddziałem Bank of America. Niestety, drzwi się zatrzasnęły, a pracownik nie miał jak się wydostać.

Notka człowieka, który utknął w bankomacie. - źródło CNN.

Źródło: CNN. Tak wzywał pomocy uwięziony w bankomacie pracownik.

Co gorsza telefon zostawił w samochodzie, wiec postanowił wezwać pomoc w dość osobliwy sposób. Przez otwór, z którego wysuwa się potwierdzenie transakcji przełożył karteczkę z napisem: „Proszę o pomoc! Utknąłem tutaj i nie mam ze sobą telefonu. Proszę zadzwonić do mojego szefa”. Numer telefonu został podany na notce.

Początkowo użytkownicy bankomatu potraktowali to jak żart, jednak jeden z nich postanowił wykonać telefon. Po jakimś czasie na miejsce przybyła policja i z wnętrza bankomatu usłyszano dobiegający głos. Stróże prawa wyważyli drzwi do pomieszczenia i pracownik został uwolniony. Nie odniósł żadnych obrażeń – poza utratą nerwów i lekkim zażenowaniem.

/Rafał Tomaszewski