Partner serwisu Visa dla biznesu

Bankowy oddział i kawiarnia w jednym. Santander prezentuje nowe placówki

Fintek
Fintek
#Santander
Opublikowano: 6 września 2019, 16:18 Aktualizacja: 6 września 2019, 16:19

Już jesienią Santander Bank Polska uruchomi nowy format placówek o nazwie Work/Cafe. Mają one łączyć prawdziwą kawiarnie, przestrzeń coworkingową, a także profesjonalną obsługę bankową.

Pierwszy tego typu oddział zostanie otwarty już 17 września, przy ulicy Złotej 44 w Warszawie – poinformował Santander Bank Polska na Twitterze.

Santander Work/Cafe już niebawem w Warszawie

Już od jakiegoś czasu banki inwestują w nowy format placówek, odchodząc od tradycyjnego modelu oddziału bankowego. Klienci coraz chętniej bankują przez Internet, w związku z czym nie mają potrzeby odwiedzać banku osobiście. Właśnie dlatego instytucje proponują nowe rozwiązania, aby przyciągnąć do siebie klientów – dzięki temu zawsze można im przedstawić ofertę kredytu, bądź zaproponować lokatę.

Oddziały Work/Cafe od Santandera z powodzeniem działają już między innymi w Hiszpanii, czy Wielkiej Brytanii. W takiej placówce klient może nie tylko porozmawiać z doradcą bankowym, ale także napić się kawy przygotowanej przez profesjonalnych baristów, czy wynająć salkę konferencyjną.

Pierwszym bankiem w Polsce, który zaproponował podobne rozwiązanie swoim klientom był Idea Bank. Osoby odwiedzające tak zwane Idea Huby mogły posmakować świeżej kawy, a także wynająć salkę na spotkanie biznesowe – co miało sporo sensu, ponieważ znaczna część klientów Idea Banku to drobni przedsiębiorcy. Następnie w podobną przestrzeń coworkingową zainwestował także Bank Millennium.

Na tym jednak nie kończy się pomysłowość bankowców. Kolejnym krokiem były oddziały w pociągu – to także pomysł Idea Banku. W ramach testów do wybranych składów dołączano specjalny wagon Idea Hub Express, w którym klienci mogli pracować przy specjalnym stoliku, skorzystać z drukarki lub skanera, a także porozmawiać z pracownikiem banku. Ostatnio w oddziały w pociągach zainwestował także BNP Paribas.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bankowy-oddzial-i-kawiarnia-w-jednym-santander-prezentuje-nowe-placowki