Partner serwisu Visa dla biznesu

Bankowy smartfon od Samsunga i BNP Paribas już w sprzedaży

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BNP Paribas#Samsung
Opublikowano: 8 października 2019, 13:14 Aktualizacja: 8 października 2019, 13:47

Osoby, które chcą otworzyć konto w BNP Paribas mogą już kupić specjalnego smartfona z fabrycznie zainstalowaną aplikacją mobilną GOmobile. To efekt współpracy francuskiego banku i Samsunga, który udostępnił następujące modele: Galaxy S10e, Galaxy A50 i Galaxy A20e. Telefony są sprzedawane w systemie ratalnym, a zakup urządzenia jest równoznaczny z uruchomieniem rachunku bankowego w BNP Paribas.

Bankowy smartfon od Samsunga i BNP Paribas już w sprzedaży

Bankowego smartfona nazwano GOpocket i można go kupić na stronie internetowej banku. Telefony dostępne są bez sim-locka oraz abonamentu telekomunikacyjnego i współpracują z kartami wszystkich operatorów komórkowych w Polsce. Płatność za urządzenia rozłożona jest na 24 miesięczne raty. Warunkiem skorzystania z możliwości zakupu smartfona Samsung w ofercie GOpocket jest uruchomienie bezpłatnego rachunku bankowego „Konto otwarte na Ciebie”, oferującego darmowe wypłaty z bankomatów BNP Paribas i Planet Cash oraz bezpłatne przelewy – wyjaśnia bank w komunikacie.

GOpocket – co oferuje bankowy smartfon?

Najtańszą opcję jest Samsung A20e, za którego będziemy musieli płacić 29,90 zł miesięcznie. Daje to łączną kwotę około 717 złotych. Najdroższy wariant to z kolei model Samsung Galaxy S10e, który będzie nas kosztował 129,90 zł miesięcznie, czyli w sumie ponad 3 tys. złotych.Najbardziej neutralny cenowo jest z kolei Galaxy A50, który wiąże się z wydatkiem 59,90 zł miesięcznie (około 1,4 tys. PLN).

Skąd pomysł na wprowadzenie bankowego smartfona? Ma to się wiązać przede wszystkim z tym, że znaczna część klientów nie instaluje bankowej aplikacji mobilnej na swoim telefonie – korzystają oni najczęściej z mobilnej wersji systemu transakcyjnego, albo „bankują” tylko z poziomu komputera. Inicjatywa BNP Paribas i Samsunga ma pokazać klientom, że warto instalować bankowe aplikacje mobilne.

W ramach oferty klient indywidualny nabywa smartfon z już zainstalowanymi aplikacjami GOmobile – czyli z aplikacją mobilną banku oraz Google Pay, umożliwiającą płatności za pomocą smartfona. Cały proces pre-instalacji odbywa się przy użyciu rozwiązania Samsunga Knox, które zapewnia bezpieczeństwo instalacji i funkcjonowania smartfona.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bankowy-smartfon-od-samsunga-i-bnp-paribas-juz-w-sprzedazy