Lars Holdgaard i Maximillian Frimmer to założyciele duńskiego fintechu Likvido, który powstał niespełna rok po tym, gdy panowie musieli ogłosić bankructwo ich startupu Monera. Firma miała 45 pracowników, ale problemy z płatnościami doprowadziły do upadłości spółki.

Holdgaard i Frimmer nie złożyli broni. Uzyskane doświadczenie przekuli w sukces tworząc nową firmę – Likvido, która pomaga małym i średnim firmom w zarządzaniu płatnościami za faktury. Właśnie pozyskali 2,5 mln EUR na dalszy rozwój. W sumie z usług Likvido korzysta już 2 tys. firm.

Nigdy się nie poddawaj

Likvido oferuje to platforma do automatycznego zarządzania fakturami. Rozwiązanie jest przyjazne dla użytkownika, ponadto pozwala ocenić dzięki –  a jakże – machine learning – ryzyko nie otrzymania zapłaty w terminie. Fintech chwali się tym, że jego klienci uzyskują płatności od kontrahentów nawet o 50% szybciej niż zwykle. Firma szykuje się do wdrożenia nowych usług finansowych – w tym dopasowanych kredytów dla MSP.

Jaki stąd wniosek? Duńczycy też mają problemy z zatorami płatniczymi… (zapraszamy do Polski). Ale nie tylko, najważniejsze to nigdy się nie poddawać i wykorzystywać własne doświadczenia, czasem przykre, do tego by budować lepsze rozwiązania.

/LP