Limitless to spółka zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, posiadająca biura w Warszawie i Singapurze. Fintech został założony między innymi przez Polkę, Sarę Koślińską. Limitless udostępnia aplikację umożliwiającą automatyczne inwestowanie. Na podstawie historycznych danych finansowych algorytmy szacują maksymalną kwotę, którą aplikacja może odłożyć.

BanqUP oferuje brytyjskiemu fintechowi dostęp do bankowych danych

– Nasz produkt pozwala inwestować i oszczędzać nawet osobom z niskimi dochodami i niewielką wiedzą finansową. W początkowym okresie aplikacja buduje dla użytkownika zabezpieczenie w postaci trzech miesięcznych pensji. Później odkłada pieniądze na większe wydatki i inwestuje nadwyżki – wyjaśnia Sara Koślinska, współzałożycielka Limitless.

Dzięki otwartej bankowości i współpracy z banqUP Limitless uzyska cenne dane, które mają przełożyć się na szybszy rozwój firmy. Infrastruktura banqUP pozwoli brytyjskiemu fintechowi na dostęp do banków w całej Europie. Dzięki dostępowi do większej liczby danych algorytmy Limitless będą oferować jeszcze lepsze doświadczenie użytkownikom – czytamy w komunikacie.

Dostęp do bankowych danych oferowany przez banqUP pozwala firmom technologicznym używać ich na wiele sposobów – od weryfikacji tożsamości po tworzenie indywidualnych planów inwestycyjnych. W chwili startu usługi TPP-as-a-service banqUP rozpoczęło współpracę już z ponad 20 firmami z całej Europy.

banqUP to polsko-belgijski fintech, który w grudniu 2019 roku otrzymał licencje AISP od Komisji Nadzoru Finansowego.