Partner serwisu Visa dla biznesu

BeamUp – pomogą podzielić wspólne wydatki i nie tylko

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 21 listopada 2017, 13:52 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 19:30

Dzisiaj w Warszawie odbyła się prezentacja nowej aplikacji mobilnej BeamUp. Apka pozwala na wygodne dzielenie wydatków, organizowanie zbiórek wśród rodziny i znajomych oraz personalizuje ofertę, która trafia do użytkowników.

Nowe funkcje w aplikacji mobilnej GOmobile

Jeżeli na przykład jesteśmy fanami sportu lub muzyki, to w aplikacji wyświetlą się nam odpowiednie oferty. Jak to działa? Do aplikacji podpinamy kartę i zasilamy konto BeamUp. Następnie wybieramy interesującą nas aktywność – na przykład koncert, który wyświetli się nam w aplikacji.

Czytaj także: Ten fintech pozwala płacić złotem

BeamUp – dzielenie wydatków prostsze niż kiedykolwiek

Jeżeli na przykład chcemy na niego pójść ze znajomym, możemy poprosić go przez BeamUp o przelanie odpowiedniej kwoty na ten cel. Jeżeli znajomy zatwierdzi prośbę w czasie rzeczywistym na naszym koncie BeamUp ląduje dana kwota. Wtedy możemy wygodnie zakupić bilety na koncert. Autoryzacja transakcji może odbywać się za pomocą odcisku palca, lub hasła.

Rozwiązanie przydaje się też przy okazji dzielenia rachunku za obiad – jeżeli zjedliśmy posiłek we trójkę, to w apce wpisujemy ogólną kwotę rachunku i algorytm sam dzieli ją na trzy równe część. Jeżeli na przykład jeden ze znajomych postanowił zjeść większą porcję, wtedy wystarczy wprowadzić odpowiednią kwotę przy jego polu i BeamUp podzieli pozostała kwotę na dwie równe części. Co ważne – prośbę o przelanie środków można zgłosić nawet osobie, która nie jest członkiem BeamUp. Lista kontaktów zaciągana jest z naszego smartfona.

Czytaj także: Aplikacja JustDrive – kto i dlaczego zerwał umowę?

Jak to działa?

Zarejestrować w aplikacji można się przez swoje konto Google albo na Facebooku. Jest też opcja rejestracji klasycznej przez podanie swoich danych i adresu e-mail. Można też przejrzeć apkę jako gość. Po rejestracji otrzymamy 1 zł w promocji, a jeżeli podepniemy kartę Visa, to na nasze konto trafi dodatkowe 10 zł. Do BeamUp można podpinać zarówno plastiki od Visy jak i Mastercard.

Co ciekawe nie musimy przepisywać długiego numeru karty – wystarczy zrobić zdjęcie. W przyszłości ma pojawić się też możliwość płatności pay-by-linkiem. Twórcy BeamUp nie chcieli zdradzić zbyt wielu planów na przyszłość, ale uchylili rąbka tajemnicy. Już niedługo będzie możliwość przelewania środków znajomym również wtedy, gdy na naszym koncie BeamUp nie ma żadnych środków.

Czytaj także: Kolejny krok na drodze do implementacji PSD2

Dyrektywa PSD2 pomoże?

Pieniądze będą przesyłane z banku, na konto odbiorcy. W działaniu fintechu na pewno pomoże zbliżająca się implementacja dyrektywy PSD2, która otworzy bankowe bazy danych i rynek płatniczy. BeamUp współpracuje z takimi firmami jak Showmax, Eleven Sports, czy Eventim.

Zainteresowanie podobno jest bardzo duże i liczba partnerów ma stale się powiększać. W przyszłości BeamUp ma też ułatwiać parowanie ze sobą smartfona z telewizorem w bardzo wygodny sposób, bez przepisywania kodów za pomocą pilota od TV. Aplikacja pojawi się w AppStore i Google Play już dziś wieczorem. CEO firmy jest Paweł Trocki, w przeszłości związany z takimi markami jak BNP Paribas, PwC, czy Euronet. Po otrzymaniu informacji prasowej i materiałów z prezentacji przedstawimy więcej szczegółowych informacji na temat rozwiązania.

Czytaj także: Kamil Stoch w kampanii reklamowej Visa na Zimowe Igrzyska Olimpijskie


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (1)

beamup-pomoga-podzielic-wspolne-wydatki