Partner serwisu Visa dla biznesu

Będą płatności bez PIN do 100 zł

Fintek
Fintek
#Fintech#Koronawirus
Opublikowano: 13 marca 2020, 16:58 Aktualizacja: 13 marca 2020, 17:11

Płatności bez PIN do 100 zł są ważne dla osób, które płacą plastikową kartą. W przypadku zakupów o wartości powyżej 50 zł, muszą wtedy podać PIN na klawiaturze terminala, co czasem jest niehigieniczne i może sprzyjać szerzeniu się epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Świąteczna promocja od Banku Pekao. Raty 0% na zakupy kartą kredytową

O szybkie podniesienie limitu apelował KNF. Jak dowiedział się serwis Cashless – zapadła decyzja w tej sprawie i już na dniach nowy limit będzie działać na pierwszych terminalach. Informację na ten temat przekazała Joanna Seklecka z eService, która jednocześnie jest szegową Komitetu Agentów Roliczeniowych. Rozwiązanie jednak będzie wprowadzane stopniowo.

Płatności bez PIN-u do 100 zł i tak by wprowadzono

O podniesieniu limitu płatności bez PIN-u mówi się już od jakiegoś czasu, zatem mamy do czynienia z przyśpieszeniem pewnych procesów decyzyjnych, a nie z reakcją „nagłą“, do której nikt nie był przygotowany. Dwa dni temu z apelem o podniesieniu limitu wystąpiła Komisja Nadzoru Finansowego.

Ministerstwo Finansów również opowiedziało się za tym, by wprowadzić taką zmianę. Minister zapewnił także, że system płatniczy nie jest zagrożony. Również nie powinno zabraknąć gotówki – o czym pisał Michał Kisiel z Bankier.pl.

Przypomnijmy, że chodzi o płatności dokonywane plastikową kartą. W przypadku płatności smartfonem do zatwierdzenia transakcji dochodzi na urządzeniu klienta, dlatego nie muszą oni podawać PIN-u na terminalu nawet, gdy kwota przekracza 50 zł.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

beda-platnosci-bez-pin-do-100-zl