Ze specjalnie przygotowanej podstrony witryny internetowej Fundacji konsumenci mogą dowiedzieć się m.in., jak dbać o higienę podczas dokonywania płatności bezgotówkowych,  a sprzedawcy, jak odkażać urządzenia do przyjmowania płatności.

Dodatkowo sprzedawcy z punktów usługowo-handlowych mogą bezpośrednio z podstrony witryny internetowej pobrać specjalną kartę informacyjną dla klientów informująca o preferowaniu płatności bezgotówkowych, wydrukować i powiesić ją w widocznym miejscu.

Zalecamy płatności bezgotówkowe

– Zalecamy płatności bezgotówkowe, bo są znacznie bardziej bezpieczne i higieniczne. Dlatego też niezwykle ważne jest, by w tej chwili wszystkie punkty przyjmujące płatności mogły się tak rozliczać, nawet przy niewielkich kwotach zakupów. Nasz niezbędnik zawiera podstawowe informacje związane z płatnościami w okresie zagrożenia epidemiologicznego. W przypadku konsumentów kluczowe jest mycie i odkażanie rąk po każdych zakupach. Powinni to robić również kasjerzy, którzy mieli kontakt z pieniędzmi i żywnością. Te i inne proste czynności pozwolą zadbać o zdrowie i higienę nas wszystkich – podkreślił dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Przypomnijmy, że już od 19 marca podniesiony zostanie limit płatności kartą bez PIN-u do 100 zł, co powinno pokryć 86% wszystkich transakcji dokonywanych kartą.