Aero2 poinformowało dzisiaj, że zawarło porozumienie z Urzędem Komunikacji Elektronicznej i będzie nadal udostępniać Bezpłatny Dostęp do Internetu – tak zwane BDI. Aero jako jedyny operator telefonii komórkowej w Polsce oferuje darmowy dostęp do Internetu.

Aero2 to spółka działająca od 2008 roku, w ramach której funkcjonuje operator telefonii komórkowej wRodzinie – skierowanej głównie do osób starszych. Od 2011 roku Aero2 udostępnia bezpłatny dostęp do Internetu na terenie całej Polski.

Jednak zostają

Pomimo, że na szybkość transferu danych w ramach BDI można narzekać, to w myśl zasady, że darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby, nie będziemy tego robić. Oczywiście istnieje możliwość wykupienia płatnych pakietów od Aero2 i przyśpieszenia szybkości połączenia (w najatrakcyjniejszym pakiecie za 1 GB płacimy jedynie złotówkę).

– Dajemy pełną elastyczność naszym użytkownikom. Gdy potrzebują szybszego Internetu, mogą w każdym momencie wykupić 30 dniowy pakiet płatny. W naszej najlepszej ofercie cena za 1GB zaczyna się już od 1 zł. Po zakończeniu korzystania z pakietu, każdy użytkownik bez żadnych konsekwencji wraca do bezpłatnego Internetu – podkreśla Piotr Janik, Członek Zarządu spółki Aero2 w dzisiejszym komunikacie prasowym.

Wielu ekspertów obawiało się, że spółka nie dogada się z UKE i BDI zniknie 21 grudnia bieżącego roku. Na razie nie wiadomo do kiedy ma obowiązywać nowa umowa.

Źródło: wikipedia.org

Źródło:
wikipedia.org

Jeżeli chcemy dołączyć do beneficjentów BDI wystarczy mieć ukończone 18 lat, złożyć wniosek przez stronę aero2 i wpłacić depozyt w wysokości 20 zł. Obecnie z darmowego Internetu korzysta kilkaset tysięcy użytkowników, których średnia wieku oscyluje w granicach 40 lat.

Czytaj także: Kantory internetowe wspierają polską gospodarkę

Misja firmy

– Statystyki potwierdzają, że BDI trafia w potrzeby zarówno młodych odbiorców jak i osób dojrzałych oraz seniorów. Taki rodzaj dostępu do sieci stał się ważnym elementem walki z wykluczeniem cyfrowym w naszym społeczeństwie. To pokazuje, że BDI spełnia swoje założenia i to jest zarówno nasz jak i Regulatora wielki sukces – mówi Piotr Janik.

Czytaj także: Od jutra komornicy będą mogli zająć majątek przez Internet

Zgodnie z decyzją UKE, w bezpłatnym dostępie do sieci, Aero2 oferuje połączenie z prędkością maksymalnie 512 kbps. Taka szybkość powinna wystarczyć do przeglądania stron internetowych, sprawdzania poczty czy też bezproblemowego załatwienia spraw on-line.

Co istotne, Aero2 nie nakłada żadnych limitów wielkości transferu. Jedynym warunkiem korzystania z sieci jest konieczność wpisywania kodu Captcha co 60 minut.