BFF Banking Group. Tak będzie nazywał się nowy bank na polskim rynku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BankTech
Opublikowano: 16 września 2019, 15:23 Aktualizacja: 17 września 2019, 10:32

Już 19 września na polskim rynku zadebiutuje nowy bank – BFF Banking Group. Tego samego dnia pojawi się także lokata terminowa „Facto”, oferowana właśnie przez nowego gracza.

Początkowo wydawało się, że nowy bank będzie nosił nazwę Lokata Facto – takie wnioski można było wyciągnąć z zaproszenia na konferencje prasową, wysyłanego do dziennikarzy. Biuro prasowe wyjaśnia jednak, że nowy bank będzie nazywał się BFF Banking Group, ponieważ włoska grupa otworzy swój oddział w Polsce.

W tym tygodniu startuje nowy bank – BFF Banking Group

Szczegóły dotyczące lokaty i samego banku poznamy już 19 września, na zapowiedzianej konferencji prasowej. Na razie można się jedynie domyślać, że nowy bank będzie specjalizował się w ofercie lokat dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

BFF Banking Group to włoska grupa znana przede wszystkim z oferty faktoringu i zarządzania należnościami sektora publicznego i medycznego. Oprócz Polski grupa działa w 8 europejskich krajach – w Grecji, Czechach, Słowacji, Portugalii, Włochach, Francji, Hiszpanii i Chorwacji. Od 2013 roku BFF posiada licencje bankową.

Na czwartkowej konferencji prasowej obecny będzie prezes zarządu BFF Banking Group – Massimiliano Belingheri. Spotkanie będzie poświęcone otwarciu oddziału w Polsce oraz wprowadzeniu na rynek Facto, produktu depozytowego dostępnego online. Brzmi przynajmniej trochę fintechowo, a to dobry znak.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bff-banking-group-tak-bedzie-nazywal-sie-nowy-bank-na-polskim-rynku