Partner serwisu Visa dla biznesu

BFF Banking Group. Tak będzie nazywał się nowy bank na polskim rynku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BankTech
Opublikowano: 16 września 2019, 15:23 Aktualizacja: 17 września 2019, 10:32

Już 19 września na polskim rynku zadebiutuje nowy bank – BFF Banking Group. Tego samego dnia pojawi się także lokata terminowa „Facto”, oferowana właśnie przez nowego gracza.

BFF Banking Group. Tak będzie nazywał się nowy bank na polskim rynku

Początkowo wydawało się, że nowy bank będzie nosił nazwę Lokata Facto – takie wnioski można było wyciągnąć z zaproszenia na konferencje prasową, wysyłanego do dziennikarzy. Biuro prasowe wyjaśnia jednak, że nowy bank będzie nazywał się BFF Banking Group, ponieważ włoska grupa otworzy swój oddział w Polsce.

W tym tygodniu startuje nowy bank – BFF Banking Group

Szczegóły dotyczące lokaty i samego banku poznamy już 19 września, na zapowiedzianej konferencji prasowej. Na razie można się jedynie domyślać, że nowy bank będzie specjalizował się w ofercie lokat dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

BFF Banking Group to włoska grupa znana przede wszystkim z oferty faktoringu i zarządzania należnościami sektora publicznego i medycznego. Oprócz Polski grupa działa w 8 europejskich krajach – w Grecji, Czechach, Słowacji, Portugalii, Włochach, Francji, Hiszpanii i Chorwacji. Od 2013 roku BFF posiada licencje bankową.

Na czwartkowej konferencji prasowej obecny będzie prezes zarządu BFF Banking Group – Massimiliano Belingheri. Spotkanie będzie poświęcone otwarciu oddziału w Polsce oraz wprowadzeniu na rynek Facto, produktu depozytowego dostępnego online. Brzmi przynajmniej trochę fintechowo, a to dobry znak.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bff-banking-group-tak-bedzie-nazywal-sie-nowy-bank-na-polskim-rynku