Partner serwisu Visa dla biznesu

BGŻ BNP Paribas ma zgodę KNF. Rebranding już na wiosnę

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BNP Paribas#KNF
Opublikowano: 19 grudnia 2018, 10:05 Aktualizacja: 2 maja 2019, 23:17

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na zmianę nazwy banku BGŻ BNP Paribas, na bardziej przystępną – BNP Paribas Bank Polska. Pełny rebranding oddziałów zostanie przeprowadzony na wiosnę 2019 roku.

Wyniki BNP Paribas po I półroczu 2019 roku

– Nowa nazwa to symboliczne otwarcie nowego rozdziału w historii banku. Prostsza i łatwiejsza do wymówienia konstrukcja wpisuje się w strategię Fast Forward, której jednym z filarów jest prostota. Bank wierzy, że nowa marka przypadnie klientom do gustu i pod nowym szyldem będzie jeszcze lepiej odpowiadała na ich potrzeby – czytamy na stronie BGŻ BNP Paribas.

Marka BGŻ BNP Paribas znika z rynku

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na zmianę nazwy banku BGŻ BNP Paribas S.A. na BNP Paribas Bank Polska S.A. Wcześniej uchwałę w tej sprawie przegłosowali akcjonariusze podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia 11 grudnia br. By zmiana statutu weszła w życie, musi zostać jeszcze zarejestrowana w KRS

Rebranding BGŻ BNP Paribas to także efekt przejęcia Raiffeisen Bank Polska. Doszło do niego w październiku bieżącego roku, a kwotę transakcji ustalono na 3,25 mld złotych. Przejęcie ma wzmocnić pozycję rynkową BGŻ BNP Paribas, a aktywa banku przekroczą 100 mld złotych.

Zmiana nazwy to także pewien plus dla klientów. Polacy przestaną łamać sobie języki, przy wypowiadaniu nazwy banku. Fakt, nowy szyld wciąż nie jest idealny, ale można odnotować pewną poprawę. Szczególnie, że po fuzji z Raiffeisenem istniało ryzyko, że bank będzie nazywał się BGŻ BNP Paribas Raiffeisen Bank Polska…

Warto dodać, że BGŻ BNP Paribas to jeden z tych banków, który w dużym stopniu wspiera branże fintech. Bank zainwestował już w takie startupy jak NuDelta, Autenti, czy Today. Instytucja została też jednym z operatorów piaskownicy regulacyjnej, prowadzonej przez Komisję Nadzoru Finansowego.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bgz-bnp-paribas-ma-zgode-knf-rebranding-juz-na-wiosne