Partner serwisu Visa dla biznesu

Białostoccy programiści ruszają na podbój Nowego Jorku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 29 września 2017, 12:00 Aktualizacja: 24 lutego 2019, 20:01

Technologiczna Grupa Kapitałowa TenderHut otworzyła swoje pierwsze przedstawicielstwo za oceanem. Oddział w Nowym Jorku to siódme zagraniczne biuro białostockiej firmy po Kopenhadze, Sztokholmie, Zurychu, Berlinie, Londynie oraz Dublinie.

Białostoccy programiści ruszają na podbój Nowego Jorku

Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej to nowy przyczółek na mapie rozwoju polskiej grupy kapitałowej.

Czytaj także: Jakie dane chcą udostępniać Polacy? Czyli nasze podejście do fintechów

Międzynarodowa skala

Grupa TenderHut od lat pracuje dla klientów zza oceanu. Między innymi poprzez swoją spółkę Solutions4Labs współpracuje z amerykańskim potentatem branży laboratoryjnej, firmą Thermo Fisher Scientific. Stworzone przez białostockich specjalistów Centrum Kompetencyjne Produktów Thermo Fisher Scientific zajmuje się wdrażaniem systemów klasy LIMS (Laboratory Information Management System) w większości branż przemysłowych, badawczych i naukowych na całym świecie.

– Rynek amerykański zawsze był otwarty na nowe możliwości współpracy z firmami pochodzącymi z Europy Środkowo-Wschodniej. Owocna kooperacja Solutions4Labs z czołowym, światowym dostawcą sprzętu laboratoryjnego tylko potwierdza kompetencje i potencjał leżący w polskich programistach  – mówi Maciej Szymczuk, przedstawiciel Grupy TenderHut na rynku USA.

Nowy oddział to także szansa na sprzedaż usług i produktów pozostałych spółek z grupy TenderHut. Prawie dziewięciomilionowa aglomeracja Nowego Jorku jest zwana drugą doliną krzemową, dlatego zarząd grupy liczy na zainteresowanie lokalnych technologicznych klientów ofertą outsourcingu IT od SoftwareHut i usługami związanymi z cyberbezpieczeństwem od ProtectHut.

Czytaj także: Nareszcie! Kradzież dowodu można zgłosić przez Internet

Seminarium w Warszawie

Promując produkty amerykańskiego partnera Solution4Labs organizuje 11 października w Warszawie  seminarium o zarządzaniu jakością w laboratoriach.

– Podzielimy się z Państwem naszym doświadczeniem z wdrożeń systemów LIMS na całym świecie, opowiemy o wyzwaniach i możliwościach pracy w laboratoriach, pokażemy statystyki zebrane przez naszych klientów z różnych branż. Jednym z prelegentów będzie Bob Poole, dyrektor Sprzedaży w regionie EMEA z Thermo Fisher Scientific – zaprasza Waldemar Birk, prezes grupy TenderHut oraz prezes Solution4Labs.

Czytaj także: Jak rodzice wydają pieniądze z 500 plus?

Dynamiczny rozwój

Międzynarodowe doświadczenie oraz realizacja największych projektów z zagranicznymi partnerami to podstawy, które pozwalają białostockiej grupie próbować sił za oceanem. Nowy Jork to kolejna światowa metropolia, w której Grupa TenderHut posiada swoje przedstawicielstwo. Sprzedaż usług i produktów spółek zależnych dynamicznie wzrasta wraz z powstawaniem nowych zagranicznych oddziałów.

Od kiedy w 2015 roku nowi właściciele przejęli spółkę TenderHut i wdrożyli własną strategię rozwoju zakładającą ekspansję zagraniczną oraz bazowanie na eksporcie usług, wyniki sprzedażowe stale rosną: w 2014 roku przychody ze sprzedaży wynosiły jedynie 560 tys. zł, w 2015 już 6,44 mln zł, w 2016 doszły do 8,93 mln zł, a pierwsza połowa 2017 roku już przyniosła spółce 7,40 mln zł przychodu. Tempo rozwoju białostockiej grupy podyktowane jest systematycznie realizowaną strategią, której celem jest wejście na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie wiosną 2019 roku.

[TenderHut/RT]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bialostoccy-programisci-ruszaja-podboj-nowego-jorku