Partner serwisu Visa dla biznesu

Za bilety lotnicze linii Ryanair zapłacisz kartami Diners Club

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 9 marca 2018, 10:24 Aktualizacja: 23 lutego 2019, 22:07

Diners Club nawiązał współpracę z jednym z największych przewoźników lotniczych na świecie. Podróżujący za bilet lotniczy linii Ryanair mogą zapłacić kartami Diners Club.

Irlandzki przewoźnik jest kolejnym partnerem, z którym marka nawiązała współpracę. Jej efektem jest umożliwienie podróżującym płacenia kartami Diners Club za bilety linii Ryanair kupione na oficjalnej stronie przewoźnika. Klienci mogą także skorzystać z przewalutowania ceny na polską walutę (PLN).

Kilka dni temu na Fintek.pl pisaliśmy o nowym prezesie Diners Club Polska, którym został Paweł Pomianowski. Zastąpił on na stanowisku Katarzynę Fatygę, która przeniosła się do struktur międzynarodowych Diners Club. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Paweł Pomianowski nowym prezesem Diners Club Polska.

Czytaj także: Revolut otwiera biuro w Warszawie. Do końca roku chcą potroić liczbę klientów w Polsce

Diners Club i Ryanair – ułatwienia dla podróżnych

– Duża część posiadaczy kart Diners Club to osoby aktywnie podróżujące turystycznie i służbowo. Dlatego cieszymy się, że do grona naszych akceptantów dołączył jeden z największych przewoźników lotniczych, który w 2018 r. tylko w Polsce planuje obsłużyć około 11 mln pasażerów. Jak wynika z badań Diners Club, blisko połowa właścicieli firm z sektora MŚP wysyła pracowników w podróże służbowe. Co najmniej jeden wyjazd turystyczny w ciągu roku planuje średnio 75 proc. naszych rodaków. Wielu z nich skorzysta z transportu lotniczego – mówi Monika Grabowska, z Diners Club Polska.

Czytaj także: FlixBus – zielone autokary w Polsce i… w USA

W ciągu ostatniego roku Diners Club wprowadził szereg nowości dla osób podróżujących zarówno prywatnie jak i służbowo. Jednym z nich jest karta Diners Club Traveler. To elastyczny instrument płatniczy połączony z programem lojalnościowym. Od niedawna klienci firmy mogą również skorzystać ze specjalnej platformy rezerwacyjnej Clubmiles, która umożliwia szybkie wyszukiwanie lotów i hoteli.

Karty Diners Club oferują kompleksowe ubezpieczenia w podróży zagranicznej, umożliwiają wstęp do saloników lotniskowych oraz korzystanie z Fast Tracków, czyli szybkich ścieżek odprawy na lotniskach. Marka wprowadziła także dodatkowe zabezpieczenie silnego uwierzytelniania w Internecie – Protect Buy oraz rozpoczęła proces migracji wszystkich terminali na system zbliżeniowy. Ostatnio do grona akceptantów kart Diners Club dołączyły szwedzki koncern meblarski IKEA oraz  sklep internetowy AliExpress.

Czytaj także: Bilety lotnicze LOT w aplikacji SkyCash

Diners Club/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bilety-lotnicze-linii-ryanair-zaplacisz-kartami-diners-club