Aplikacja www.bilkom.pl na razie działa jedynie w wersji beta w przeglądarce internetowej. Do końca kwietnia planowana jest jej wersja mobilna na systemy Android, a później iOS.

Czytaj także: Play Ubezpieczenia dostępne na systemy iOS

Zakup biletu – łatwo, szybko i przyjemnie

Dzięki aplikacji Bilkom użytkownicy mogą bardzo łatwo i intuicyjnie zakupić bilet oraz sprawdzić rozkład jazdy pociągów wszystkich przewoźników biorących udział w Pakiecie Podróżnika. Nowy serwis umożliwia również zakup biletów na podróż pociągami PKP Intercity, Polregio oraz SKM w Trójmieście. Kolejni przewoźnicy mają zostać dodani do oferty w najbliższym czasie, trwają rozmowy.

– Pakiet Podróżnika to bardzo ważny projekt dla polskich kolei. Jego sedno to integracja rynku i spółek, tak aby dostarczyć pasażerom atrakcyjny i prosty w obsłudze system. Do Pakietu Podróżnika akces zgłosili już kolejni przewoźnicy regionalni, których bilety już wkrótce podróżni będą mogli kupować także za pośrednictwem aplikacji Bilkom – mówił prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński.

Czytaj także: Noworoczne wyprzedaże – co kupowaliśmy najchętniej?

Jedziesz w podróż? Skorzystaj z Bilkom

Samo korzystanie z aplikacji oraz proces zakupu biletu jest szybki i wygodny. Użytkownik może na stałe wypełnić swoje dane, tak aby w przypadku kolejnego zakupu zostały one uzupełnione automatycznie, co zaoszczędzi jego czas.

Bilkom nie jest pierwszą aplikacją stworzoną z myślą o podróżujących. Istnieje konkurencyjna aplikacja SkyCash oraz Koleo. Płatności w Bilkom odbywają się za pośrednictwem firmy Tpay. Zakup biletu użytkownik może dokonać za pomocą karty płatniczej, a także przelewem typu pay by link.

Czytaj także: Ewolucja partnerstw white label – co nas czeka za 5 lat?