Central European Startup Awards jest częścią konkursu Global Startup Awards, który wybiera najlepsze pomysły biznesowe spośród 4 regionów, obejmujących łącznie 25 krajów na całym świecie. W przeszłości nagrodę Global Startup Awards otrzymały takie firmy jak Zendesk, czy Endomondo. W polskich eliminacjach do Central European Startup Awards, rozstrzygniętych 26 września, Billon został wybrany najlepszym startupem w kategorii fintech dzięki swojej innowacyjności i przełomowym rozwiązaniom płatnościowym. Teraz rywalizuje z 9 innymi firmami z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Ogłoszenie zwycięzcy odbędzie się 23 listopada podczas Wielkiego Finału CESAwards w Sofii. Start-upy wezmą tam udział w ekskluzywnych spotkaniach i warsztatach z pomysłodawcami i wizjonerami innych biznesów.

Głos na Billon można oddać pod adresem https://campaign.socialcee.com/campaign/#/campaign/b637743b-4109-4c2c-b371-ce99c2907d2c/votingItem/7969

– Cieszę się, że Billon ma szansę rywalizować z najlepszymi firmami z innych krajów Europy Środkowej. Zachęcam do głosowania na nas. Każdy nas sukces to krok bliżej ku spełnieniu wizji nowej globalnej platformy technologicznej do obsługi cyfrowych płatności. – mówi Andrzej Horoszczak, założyciel i prezes firmy.

Czytaj także: Bilety za 1 zł. Promocja mPay i Mastercard

Pieniądze online

Billon to firma technologiczna, która zmienia podstawy funkcjonowania pieniędzy i sposobu, w jaki krążą po świecie. Startup stworzył rewolucyjny system natychmiastowych płatności oparty na zaawansowanej kryptografii oraz technologii rozproszonego rejestru (DLT). Rozwiązania firmy obsługują waluty narodowe, są zgodne z regulacjami finansowymi i pozwalają na natychmiastowe i bezpośrednie przesyłanie pieniędzy w formie cyfrowych danych między użytkownikami.

Rozwiązania Billon obsługują rynek alternatywnych płatności, szacowany do 2020 r. na 1,4 bln dolarów. Startup oferuje narzędzia do obsługi programów lojalnościowych nagród motywacyjnych, z których korzysta już m.in. Philip Morris. Ponadto technologia Billon może mieć też zastosowanie w handlu online oraz innych rozwiązaniach do obsługi procesów biznesowych.

Jesienią na polskim rynku ruszy platforma e-commerce do obsługi sklepów internetowych, wspierania streamerów i blogerów czy wpłacania dotacji fundacjom. Pieniądze będą przesyłane bezpośrednio między użytkownikami platformy, dlatego do korzystania z niej nie będzie potrzebne ani konto bankowe, ani karta. Billon posiada licencję FCA na wydawanie pieniądza elektronicznego w Wielkiej Brytanii.

Czytaj także: Czy możemy zaufać biometrii?

Z Polski na świat

Billon konsekwentnie planuje rozwój na skalę światową. Uczestniczy zarówno w misjach i inicjatywach  gospodarczych organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju czy Prezydenta RP, jak również występuje na najważniejszych spotkaniach branży fintech w Azji, USA i Europie.

Kilka tygodni temu firma otrzymała 2 miliony euro dofinansowania w programie Komisji Europejskiej Horizon 2020 oraz 100 tys. dolarów w amerykańskim akceleratorze Fintech 71.