Aplikacja pojawiła się w Google Play na początku lutego. Posiadacze urządzeń z Androidem mogą się już logować do Santander mobile za pomocą odcisku palca. Nowa wersja pozwala także samodzielnie zmienić język aplikacji w ustawieniach, a także wykonać przelew na telefon BLIK wybierając odbiorcę z listy kontaktów.

Nowa wersja aplikacji Santander mobile

Biometria ma skrócić czas potrzebny na zalogowanie. Wystarczy przyłożyć palec do czytnika w telefonie i odczekać dosłownie chwilę. Niestety, ale na razie z takiej funkcji nie mogą skorzystać posiadacze iPhone’ów. Biometryczne logowanie oferują także aplikacje mBanku, PKO Banku Polskiego, czy ING Banku Śląskiego.

W nowej wersji aplikacji Santandera można także wygodnie wykonywać przelewy BLIK na numer telefonu. Nie trzeba wpisywać numeru z pamięci lub przepisywać go z kontaktów – wystarczy odszukać odbiorcę z poziomu aplikacji mobilnej, uprzednio pozwalając jej na dostęp do kontaktów. Z takiego samego udogodnienia mogą korzystać na przykład posiadacze apek Moje ING mobile, czy IKO.

Przy okazji prezentacji wyników za 2018 rok Santander Bank Polska podał także dane na temat swojej bankowości internetowej i mobilnej. Bank posiada 2,3 mln klientów kanałów zdalnych, z czego 1,3 mln to klienci mobilni, korzystający z aplikacji. Na koniec 2018 roku klienci Santandera posiadali 431 tys. kart mobilnych – chodzi tu o plastiki podpięte do takich portfeli jak Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, czy Fitbit Pay. Więcej informacji na ten temat można przeczytać tutaj.

Polskie aplikacje bankowe uchodzą za jedne z najlepszych na świecie. Jako przykład można podać kolejne wyróżnienie dla IKO od PKO Banku Polskiego. Aplikacja została uznana za najlepszą bankową apkę na świecie – wyprzedzając akich gigantów jak JP Morgan Chase, Bank of America, Sberbank, czy Barclays.