Partner serwisu Visa dla biznesu

Chcesz pieniądze? Wystarczy odcisk palca

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Fintech
Opublikowano: 3 kwietnia 2017, 10:53 Aktualizacja: 3 czerwca 2019, 10:22

Użytkownicy aplikacji mobilnej Zaplo mogą korzystać z ulepszonego systemu logowania – za pomocą odcisku palca. Dzięki temu aplikacja jest bardziej funkcjonalna i jeszcze bezpieczniejsza dla klientów.

Twórcy aplikacji Zaplo zaproponowali użytkownikom możliwość logowania się poprzez skan odcisku palca. Niepowtarzalność układu linii papilarnych gwarantuje użytkownikom wyższy poziom bezpieczeństwa niż przy tradycyjnych metodach weryfikacji tożsamości. Sprawia, że system jest wygodny w użyciu – nie trzeba np. zapamiętywać kolejnych haseł. To pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku pożyczek w Polsce.

Innowacyjny system logowania to jednak nie wszystko

Nowa wersja aplikacji wprowadza opcję przypominania o terminie płatności rat. Dodatkowo użytkownicy mogą skorzystać z przyjaznej instrukcji obsługi, która ułatwia nawigację po aplikacji oraz korzystanie z niej. Nowe funkcje zostały wprowadzone w obu wersjach aplikacji – na system operacyjny Android oraz iOS.

Czytaj także: Alior Bank chce być cyfrowym buntownikiem

– Klienci instytucji finansowych cenią sobie własne bezpieczeństwo i komfort korzystania z rozwiązań, oferowanych przez firmy. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie możliwości logowania odciskiem palca. Ta metoda wyróżnia Zaplo na polskim i europejskim rynku – biometryczne logowanie odciskiem palca oferujemy jako pierwsi w Grupie 4Finance. Następne wdrożenia tej metody weryfikacji tożsamości planujemy w Hiszpanii i Szwecji – mówi Aleksander Gurtowski, manager produktu w Grupie 4Finance.

Jak pokazują statystyki – aplikacja mobilna Zaplo, dostępna w systemach iOS i Android, została pobrana już prawie 25 tysięcy razy. Co więcej, blisko połowa wniosków pożyczkowych (45%) składanych w serwisie Zaplo  pochodzi z urządzeń mobilnych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

biometryczne-logowanie-aplikacji-zaplo