Suszek ma nie angażować się również w nowe projekty realizowane przez BitBay – zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym – czytamy w komunikacie. Niestety firma nie zdradza kto został jej nowym inwestorem.

BitBay z nowym, amerykańskim inwestorem

Proces zmiany inwestora już się rozpoczął i według wstępnych założeń powinien zakończyć się maksymalnie w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Nowym inwestorem jest spółka ze Stanów Zjednoczonych działająca w branży FinTech. BitBay nie poinformował jednak o jaką firmę chodzi. W związku z tą zmianą CEO i założyciel BitBay przestaje pełnić obowiązki prezesa.

Nowy inwestor w BitBay to kolejny krok na drodze do dynamicznego rozwoju platformy, która już teraz jest największą giełdą cyfrowych walut w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka zadebiutowała w 2014 roku, a jej działanie jest regulowane przez estoński Financial Intelligence Unit (FIU). Giełda posiada blisko 1 mln użytkowników – czytamy w komunikacie.

Rozpoczęcie procesu inwestycyjnego to kolejny krok na drodze do ekspansji giełdy kryptowalut. Na początku 2021 roku BitBay rozpoczął współpracę ze szwajcarskim SEBA Bankiem – z sektora smart-bankingu. Współpraca dotyczy między innymi wirtualnego finansowania przedsiębiorstw i tokenizacji aktywów.

/RT