BTC wczoraj rósł w tempie 9 proc., ale dzisiaj jest już po wzrostach. Kurs spadł nieco poniżej 40 tys. USD, chociaż jeszcze na początku dnia wydawało się, że spadnie poniżej 37 tys. USD. Etherum wczoraj było gwiazdą na rynku krypto rosnąć o blisko 18 proc., ale dzisiaj rynek nie może się zdecydować jaki wyznaczyć kierunek – obecnie kurs wynosi nieco ponad 2,8 tys. USD, ale na początku dnia spadł do 2,64 tys. USD. Potem ETH stopniowo odrabiał, ale bez większego przekonania.

Najsilniejszy wzrost dzisiaj zalicza Binance Coin, którego kurs wzrósł o ponad 2 proc. do 377 USD. Rodzynek kryptowalut, czyli Dogecoin tracił dzisiaj 1,6 proc. – za jednego DOGE trzeba zapłacić 0,34 USD.

Nudny dzień = dobry dzień

Elon Musk dzisiaj nie odniósł się do branży krypto na Twitterze, ale dzień jeszcze się nie skończył. Dzisiejsze niepewne spadki i jeszcze mniej pewne wzrosty są stosunkowo skromne w stosunku do tych, które doświadczali inwestorzy krypto w ostatnich tygodniach. Parę tygodni uspokojenia, na co chyba nie ma co liczyć, byłoby dla wielu mniej odpornych inwestorów wytchnieniem.

Przypomnijmy, że bitcoin od szczytu z połowy kwietnia stracił ok. 40 proc. wartości. Głównie za sprawą Elona Muska, który bardzo skutecznie przypomniał światu, że kopanie bitcoina jest nieekologiczne, ale swoje trzy grosze dołożył też chiński regulator, który w zeszłotygodniowym ogłoszeniu stwierdził, że w Państwie Środka nie ma miejsca dla biznesu krypto.