Obecnie za 1 BTC należy zapłacić 48 tys. USD, czyli ponad 180 tys. PLN. Rekordowy kurs BTC to efekt wielu zmiennych, głównie otwarcia gigantów technologicznych na wykorzystywanie BTC jako środka płatniczego m.in. PayPal. Do tego dochodzą inwestycje znanych brandów – np. zakup bitcoinów przez Teslę, tudzież inwestycje gwiazd i celebrytów w rozwiązania promujące kryptowaluty – na co zdecydował się m.in. raper Jay-Z.

BTC z kolejnym rekordem. Kiedy krach?

Faktem jest, że BTC zyskuje na popularności, a kurs rośnie. Eksperci entuzjaści przewidują, że osiągnięcie wyceny na poziomie 100 tys. USD to wyłącznie kwestia miesięcy. Zanim jednak wydasz wszystkie oszczędności życia na zakup kryptowalut zapoznaj się z poradnikiem KNF i pamiętaj, że nikt nie wie jaka będzie przyszłość.

Banki centralne na całym świecie planują rozwój własnych wersji cyfrowych walut narodowych. Niewykluczone, że rynek kryptowalut czeka też silniejsza regulacja – to co może ją napędzić, to właśnie wzrosty kursu. Nie dlatego, że jest to coś złego, że wycena BTC rośnie, ale dlatego, że dzieje się to w sposób całkowicie niekontrolowany, co wywołuje szereg ryzyk – być może nigdy się one nie zmaterializują, ale gdyby do tego doszło to z całą pewnością zapłaci za to podatni i nadzorca.

/LP

Foto: Mateusz Szymański