Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że BTC przekroczył 9 tysięcy dolarów i pewnym krokiem zmierza ku pięciocyfrowej wartości. Dzisiaj pokonał tą granicę – około godziny 14 czasu polskiego Bitcoin był wart 10,1 tysiąca USD. Takie dane podaje serwis CoinMarketCap, który kompiluje wyniki BTC na największych światowych giełdach walut wirtualnych.

Czytaj także: Problemy z kupnem mieszkania? Ten startup znalazł rozwiązanie

Bitcoin – jest ten rekord, czy nie?

Kurs Bitcoina od 2013 roku

Powyżej wykres przedstawiający kurs Bitcoina od 2013 roku ze wspomnianego CoinMarketCap.

Oczywiście w zależności od lokalizacji są pewne rozbieżności. Na niektórych giełdach wartość Bitcoina to już prawie 11 tysięcy USD, a na innych ledwo ponad 9 tysięcy. Inny popularny serwis Coindesk na godzinę 15 podaje wartość BTC na poziomie 9,834 dolary. Część obserwatorów nie uznaje tego rekordu, ale to chyba tylko odwlekanie nieuniknionego…

Czytaj także: „Wtorki z Mastercard” w Multikinie z biletami w supercenach

Czym będzie Bitcoin za 10 lat? Czy będzie istniał? Pewnie tak, ale niewykluczone, że będzie w podobnej sytuacji co niegdyś szalenie popularna NaszaKlasa, z której dziś niemal nikt nie korzysta. Wartość Bitcoina może dojść i do 50 tysięcy, a może nawet do 100 tysięcy dolarów. Bo czemu miałoby to nie nastąpić? Na końcu tej drogi może być jednak spektakularny upadek.

Szczególnie, że na waluty wirtualne coraz łaskawszym okiem patrzą rządy wielu krajów na świecie. Najchętniej emitowałyby swoje i pozbyły się Bitcoina. O ile rosyjskie zapowiedzi odnośnie KryptoRubla mogą wywoływać raczej uśmiech na twarzy, to już perspektywa emisji KrytpoDolara wydaje się interesująca. Na razie takich zapowiedzi nie ma, ale wielce prawdopodobne, że jeżeli Amerykanie zdecydują się na taki krok, to Bitcoin szybko zostanie zamieciony pod dywan.

Więcej na temat związany z najpopularniejszą kryptowalutą można przeczytać w poniższych tekstach:

Czytaj także: Rosja ma dosyć Bitcoina. Chce emitować KryptoRuble

Czytaj także: Jak kopią Bitcoina w Wenezueli?

Czytaj także: Bitcoin to fatamorgana wartości

Czytaj także: Giełdy przekonują się do Bitcoin Cash? Coinbase zapowiada wsparcie