Niedługo po BTC do Revolut mają zostać dodane takie kryptowaluty jak Ether, czy Litecoin. Aplikacja nie przestaje się rozwijać, a twórcy zapewniają, że Brexit nie zachwieje ich pozycją na rynku. – donosi Reuters.

Użytkownicy Revolut będą mogli teraz zarówno płacić w bitcoinach, jak i wymieniać je na tradycyjne waluty. Niedawno do apki zostały dodane – szekel (Izrael), rand (RPA), dolary australijskie, korony (szwedzkie i duńskie) i leje (Rumunia). W maju w aplikacji pojawiły się również złotówki i franki – dołączając do euro, funta i dolara amerykańskiego.

Pomimo dobrej prasy firma notuje spore straty, a kilka tygodni temu wraz z kilkoma innymi brytyjskimi FinTechami miała spore problemy techniczne –Problemy z płatnościami od Revoluta, Monzo, Loot i Curve.

Czytaj także: Rośnie liczba użytkowników FinTechu – banki i fintechy współpracują

Jak działa Revolut?

Konto Revolut.

Revolut to aplikacja, do której podpinamy prepaidową kartę od Mastercard. Apka jest również powiązana z naszym numerem telefonu. Revolut zyskał popularność ze względu na swoją przydatność do płatności za granicą. Firma ma swoją główną siedzibę w Londynie.

Najpierw należy oczywiście pobrać aplikację ze sklepu Google albo Apple Store, a potem zamówić kartę – już wewnątrz aplikacji. Sam plastik jest darmowy, a jedyne koszty jakie musimy ponieść to te związane z dostawą – 5 funtów albo 6 euro. Potem wystarczy aktywować kartę w aplikacji Revolut i możemy już zasilać swoje konto i dokonywać transakcji.

Apka pozwala na darmowe płatności w różnych walutach, a karta od Revolut jest akceptowana w ponad 120 krajach. Rozwiązanie to daje też możliwość wymiany walut po najlepszych możliwych kursach – czyli tych wewnątrzbankowych.

W aplikacji możemy mieć utworzonych kilka sald z obsługiwanymi walutami. Na przykład – 50 euro, 100 USD, 50 GBP, 200 zł i 50 CHF. Jeżeli dokonamy płatności w Wielkiej Brytanii, to pieniądze ściągnięte zostaną z salda z funtami szterlingami, a jeżeli w Szwajcarii, to z tego z frankami – i tak dalej.

Za pomocą Revolut możemy również przesyłać pieniądze znajomym przez serwisy społecznościowe, maile albo smsy. Aplikacja umożliwia też tańsze wypłacanie środków z bankomatów za granicą (darmowe do 200 GBP w miesiącu, albo równowartości w innej walucie). Jeżeli zgubimy kartę, to od razu w aplikacji mamy możliwość jej zablokowania, a dodatkowo – w taki sam prosty sposób możemy ją odblokować, bez skomplikowanych procedur. Pełny cennik korzystania z aplikacji znaleźć możecie tutaj – na samym dole strony Revolut.

Revolut to aplikacja, która powinna być numerem 1 w smartfonie każdego podróżnika. Po najnowszej aktualizacji możemy doładować cyfrowy portfel również złotówkami. Dzięki temu możemy je wymieniać, przechowywać, płacić nimi, wysyłać je i otrzymywać. Nowy rachunek pojawią się w aplikacji automatycznie jeżeli wykonamy jakąś operację polskimi złotówkami.