BlaBlaCar swoją popularność zyskał przede wszystkim dzięki niskim opłatom za przejazdy. Rozwiązanie oferujące sparowanie z innym podróżującym, które jedzie w to samo miejsce co Ty, to idealna opcja szczególnie dla młodych ludzi ceniących sobie bardziej niski koszt przejazdu, niż jego wygodę. Przez rok korzystanie z aplikacji pozbawione było dodatkowych opłat, jednak BlaBlaCar znów wprowadził abonament, który wynosi 10 zł za kwartał. Pomimo zmian chętnych do korzystania z usługi nie zabrakło.

Abonament za przejazdy

Osoba chcąca skorzystać z usługi BlaBlaCar musi zapłacić abonament, który wynosi 4 zł za jeden przejazd, 5 zł za miesiąc lub 10 zł za kwartał korzystania. Użytkownik wybiera wersję, która najbardziej pasuje do jego potrzeb podróżowania. Rok temu serwis wprowadził symboliczną opłatę – 1 zł za pół roku korzystania z BlaBlaCar. Zmiany spowodowane były klientami, którzy odwrócili się od aplikacji po wprowadzeniu opłat rezerwacyjnych za każdy przejazd.

Pomimo ponownej zmiany abonamentu na przejazdy, użytkownicy nadal korzystają z aplikacji. Ceny nie są wygórowane i są skierowane do osób, które podróżują często. Nawet Ci, którzy cenią sobie tani koszt przejazdów, mogą pozwolić sobie na dodatkową opłatę w wysokości max. 10 zł za trzy miesiące użytkowania. Serwis zrewolucjonizował rynek transportu długodystansowego – ridesharing stał się tanią alternatywą dla podróży pociągiem. Czy może stać się konkurencją dla usług oferowanych przez Ubera czy mytaxi? Serwis chce iść o krok dalej i zastanawia się nad stworzeniem aplikacji dedykowanej tylko miastom. Czy się przyjmie? Przedstawiciele Ubera zapewniają, że nie boją się konkurencji, a rynek jest na tyle duży, że pomieści kilka podmiotów.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o nowym rozwiązaniu mytaxi match. Kolejne zastosowanie BlaBlaCar, lecz w wydaniu miejskim, to rozwiązanie, które już od dawna powinno być na rynku. Aplikacja łączy pasażerów zamawiających kurs z różnych miejsc, lecz jadących docelowo na podobnej trasie. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. Badanie przeprowadzone wśród użytkowników tego typu rozwiązania pokazuje, że jest to domena ludzi młodych, którzy wyszukując przejazd zwracają uwagę głównie na jego cenę. Ponad połowa pytanych stwierdziła, że to dobra alternatywa dla przewozu kilku osób.