Mobilne płatności za paliwa bezpośrednio przy dystrybutorze dostępne są na wszystkich 1800 stacjach własnych i franczyzowych PKN Orlen w Polsce. Cała transakcja odbywa się całkowicie bezdotykowo oraz nie wymaga odchodzenia od pojazdu.

W aplikacji Orlen Vitay można już płacić BLIKIEM

Klienci korzystający z aplikacji Orlen Vitay mogą teraz realizować płatności BLIKIEM. W aplikacji wdrożone zostało rozwiązanie One Click BLIK, co oznacza, że tylko pierwsza transakcja w Orlen Vitay wymaga podania kodu BLIK. Po zapamiętaniu jej jako zaufanego źródła przy wszystkich kolejnych płatnościach wystarczy już tylko akceptować transakcję w swojej aplikacji mobilnej banku, bez konieczności każdorazowego przepisywania kodu.

– Klienci cenią sobie możliwość płacenia BLIKIEM wszędzie tam, gdzie chcą. Dlatego każdego dnia pracujemy nad tym, aby nasze rozwiązanie było jak najbardziej powszechne. Dotyczy to także aplikacji mobilnych naszych partnerów – takich jak PKN ORLEN – mówi Adam Kokoszkiewicz, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

– Nie każdy jest przekonany do tego, aby przypisywać kartę płatniczą jako źródło pieniędzy na stałe w tego typu aplikacjach. Z BLIKIEM ten problem znika. Aby zapłacić, nie trzeba podawać żadnych danych. Wystarczy po prostu skorzystać z BLIKA, którego znajdziemy w aplikacji mobilnej banku – dodaje.

Płatności BLIKIEM (a także Google Pay i Apple Pay) przy dystrybutorze są dostępne również w aplikacji Orlen Pay.