Możliwość potwierdzania szybkiego przelewu internetowego kodem BLIK jest już dostępna w mBanku, ING Banku Śląskim, Banku Millennium, PKO Banku Polskim oraz Santander Bank Polska i teraz również w Alior Banku.

Nowe zastosowanie BLIKA w Alior Banku

Po zakupie na stronie internetowej sklepu klient wybiera sposób płatności – jeśli wskaże na opcję „Płacę z Alior Bankiem” przenoszony jest na stronę, na której ma do wyboru dwie opcje – może zalogować się do serwisu bankowości internetowej i tam zobaczyć szczegóły transakcji oraz ją potwierdzić lub też od razu podać kod BLIK wygenerowany w aplikacji bankowości mobilnej na smartfonie.

Załóż konto jakże osobiste w alior banku

Już w tym miejscu użytkownik widzi szczegóły transakcji – w tym jej kwotę oraz nazwę odbiorcy – zwykle sklepu internetowego lub danego operatora płatności. Wystarczy wpisać kod BLIK i potwierdzić go PIN-em w aplikacji mobilnej banku. W zestawieniu transakcji bankowych taka płatność widoczna będzie jako przelew „Płacę z Alior Bankiem”.

To o tyle wygodne, że nie wymaga logowania do bankowości internetowej. Klienci coraz rzadziej logują się do serwisów transakcyjnych banków i korzystają przede wszystkim z aplikacji mobilnych. W takim wypadku konieczność autoryzowania przelewu poprzez wejście do serwisu transakcyjnego mija się z celem. Klient może mieć nawet problem żeby przypomnieć sobie hasło, jeżeli rzadko go używa… BLIK rozwiązuje ten problem. Czy to poprzez płatność samym kodem BLIK, czy właśnie przy jego wykorzystaniu do potwierdzania przelewów typu pay-by-link.

W 2018 roku Polacy skorzystali z BLIKA 91 mln razy. Dominują właśnie transakcje w Internecie, których było ponad 66 mln. Przypomnijmy, że już niedługo BLIKIEM zapłacimy zbliżeniowo i to nie tylko w Polsce, ale w terminalach na całym świecie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Poznaj pakiet 4 korzyści konta w Alior Banku