Partner serwisu Visa dla biznesu

Blockchain- zielone światło od brytyjskiej administracji

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Blockchain
Opublikowano: 3 sierpnia 2016, 11:36 Aktualizacja: 10 maja 2019, 15:41

FinTechowy startup Credits stał się pierwszym oficjalnym partnerem brytyjskiego rządu w ramach technologii blockchain. Firma ma udostępniać swoje know-how, w celu usprawniania kluczowych gałęzi sektora publicznego. Takich jak służba zdrowia, edukacja czy usługi finansowe.

Blockchain- zielone światło od brytyjskiej administracji

Blockchain jest prawdziwie gorącym kąskiem na rynku, a doradca rządu Wielkiej Brytanii ds. technologii, Sir Mark Walport twierdzi nawet, że blockchain może „na nowo zdefiniować relacje pomiędzy rządem, a obywatelami. W kwestii dzielenia się danymi, przejrzystości procedur i  wynikającego z tego zaufania”.

Credits- kim jest nowy partner brytyjskiego rządu?

Startup powstał w Londynie w 2014 roku. W zakresie usług finansowych platforma pozwala na zautomatyzowanie, przyśpieszenie i uproszczenie całego procesu. Jednocześnie zmniejszając ryzyko dla kontrahentów poprzez wysoko rozwinięte zabezpieczenia.

-Jesteśmy podekscytowani ogromnym potencjałem naszej firmy i tym, jak możemy wesprzeć sektor publiczny w Wielkiej Brytanii. Nie możemy się już doczekać współpracy i zwiększenia efektywności działania tych instytucji. Dzięki temu będą one lepiej służyły brytyjskim podatnikom-mówi Nick Williamson, dyrektor generalny Credits.

G-Cloud 8 i blockchain

Credits został oficjalnie zaproszony do współpracy w ramach G-Cloud 8- platformy stworzonej przez agencję rządową Crown Commercial Service. Platforma odpowiada za wspieranie innowacji i usprawnianie usług publicznych w Wielkiej Brytanii.

– Credits bardzo cieszy się z wyróżnienia, jakim jest włączenie do platformy G-Cloud 8- mówi Williamson.

Rządowe testy już się rozpoczęły, a Brytyjczycy liczą na nawet miliardowe oszczędności. Włączenie londyńskiego startupu do oficjalnego rządowego programu jest bardzo ważnym krokiem dla branży FinTech. Wskazuje to na coraz poważniejsze traktowanie małych przedsiębiorstw i docenienie możliwości, jakie daje technologia blockchain.

/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

blockchain-zielone-swiatlo-od-brytyjskiej-administracji