Limitowana usługa będzie dostępna od 19 maja. Klienci banku, jako pierwsi na rynku, mogą liczyć na dostęp zarówno do podpisów elektronicznych, jak i kwalifikowanych podpisów elektronicznych, przez pewien czas na preferencyjnych warunkach – czytamy w komunikacie.

E-podpis dla przedsiębiorców od BNP Paribas i Autenti

Do elektronicznego nadawania dokumentów konieczna jest rejestracja na platformie Autenti. Każdy nowy użytkownik otrzyma pierwsze dwa miesiące dostępu za darmo, z bezpłatnym limitem do 10 wysyłanych dokumentów miesięcznie. Pełną funkcjonalność systemu daje przedsiębiorcy dopiero konto PRO, za które klienci BNP Paribas zapłacą 40 złotych miesięcznie przy płatności za cały rok. Dodatkową wartością dla klienta jest 200 darmowych SMSów, które pozwalają na dodatkowe uwierzytelnienie adresata dokumentu.

Istotnym wyróżnikiem propozycji BNP Paribas jest dostęp do podpisu kwalifikowanego. Do jego składania niezbędny jest kwalifikowany certyfikat podpisu elektronicznego, który wydawany jest przez ograniczoną liczbę instytucji. W przypadku oferty BNP Paribas i Autenti dla przedsiębiorców, dostawcą podpisu kwalifikowanego będzie firma Asseco Data Systems. Z inicjatywy banku, wydanie certyfikatu, usługa identyfikacji tożsamości (z wykorzystaniem technik audio-wideo zdalnej obsługi klienta) oraz korzystanie z kwalifikowanego e-podpisu, dostępne będzie przez pewien czas na preferencyjnych warunkach.

Elektroniczne podpisywanie dokumentów

Proces podpisywania dokumentów na platformie Autenti jest bardzo prosty. Użytkownik nadający dokument, po zalogowaniu, dodaje odpowiedni plik, uzupełnia informacje o odbiorcy, wybiera rodzaj podpisu i określa wymagania (podpis odbiorcy lub zapoznanie się z dokumentem). Odbiorca otrzymuje e-mailem link, który kieruje go wprost do odpowiedniego dokumentu na platformie, po czym zapoznaje się z treścią dokumentu i „podpisuje” go jednym kliknięciem. Wystarczy komputer, tablet czy smartfon z dostępem do internetu. Bez drukowania, konieczności kopiowania czy użycia papieru.

BNP Paribas współpracuje z Autenti od 2016 roku, kiedy to firma wygrała pierwszą polską edycję BNP Paribas International Hackathon. Na początku bieżącego roku w fintech zainwestowały trzy banki – BNP Paribas, PKO Bank Polski i Alior Bank.

Więcej o współpracy na linii BNP Paribas i Autenti możecie dowiedzieć się z naszego podcastu, w którym gościliśmy Michała Miszułowicza, FinTech Cooperation Managera w BNP Paribas Bank Polska oraz Grzegorza Wójcika, CEO i Co-foundera Autenti.