Partner serwisu Visa dla biznesu

BNP Paribas International Hackathon w Warszawie z 15 startupami z 6 krajów

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Start up
Opublikowano: 5 czerwca 2017, 12:54 Aktualizacja: 21 lutego 2019, 20:39

15 startupów z 6 krajów weźmie udział w warszawskim BNP Paribas International Hackathon, który w najbliższy weekend organizuje Bank BGŻ BNP Paribas. Najlepsi mają szansę na nawiązanie współpracy z globalną Grupą BNP Paribas. 

To już druga edycja Hackathonu w Polsce. W tym roku do udziału zostało zaproszonych 15 zespołów z Polski, a także Czech, Litwy, Ukrainy, Gruzji i USA. Przy wyszukiwaniu startupów i ich selekcji Bank współpracuje z europejskim centrum współpracy korporacji i startupów The Heart. W ubiegłorocznej edycji warszawskiego BNP Paribas International Hackathonu udział wzięło 9 startupów z 3 krajów.

Czytaj także: Relacja wideo z FinTech Brunch #1

Podczas tegorocznej edycji, startupy będą wypracowywać nowoczesne rozwiązania dla bankowości detalicznej, a także dla segmentów małych i średnich przedsiębiorstw oraz branży Agro. Oceniać je będzie jury, w skład którego wejdą nie tylko przedstawiciele Banku, ale także reprezentanci czołowych funduszy typu venture capital działających w Polsce: bValue, InnovationNest oraz eXperior.

Hacakthon to platforma spotkań

Hackathon to platforma spotkań bankowości tradycyjnej z branżą start-upów, które charakteryzują się innowacyjnością i świeżym spojrzeniem na sektor finansowy. Podczas imprezy specjaliści Banku BGŻ BNP Paribas będą do dyspozycji uczestników Hackathonu. Jako mentorzy dołączą najlepsi eksperci m.in. z takich firm jak Intel, Samsung, Deloitte, Zencard, ITMagination, DLA Piper i FKA. Razem z pracownikami Banku będzie ich prawie sześćdziesięciu. Partnerami technologicznymi warszawskiego Hackathonu, który odbędzie się w Digital Knowledge Village, są Microsoft i Mastercard. Dzięki takiej współpracy i wzajemnej inspiracji możliwe jest wypracowanie nowych, nieszablonowych, ciekawych rozwiązań, które mają potencjał, by zacząć je stosować w bankowości na dużą skalę.

Czytaj także: Impact’17, czyli kreowanie cyfrowej transformacji

9-11 czerwca BNP Paribas International Hackathon odbędzie się również w Paryżu, Brukseli, Luksemburgu, Rzymie, Berlinie, Stambule, Singapurze, Nankinie oraz San Francisco. Najlepsze startupy będą mogły zaprezentować swoje rozwiązania na grudniowym Demo Day w Paryżu, a najciekawsze propozycje mają szansę zostać wdrożone przez Grupę BNP Paribas. W poprzedniej edycji globalnego Hackathonu, dziewięć startupów zostało zaproszonych przez BNP Paribas do programu inkubacyjnego, by przełożyć swoje projekty na praktyczne rozwiązania. Uczestnicy tegorocznej edycji mają szansę powtórzyć ten sukces.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bnp-paribas-international-hackathon-warszawie-15-startupami-6-krajow