Akademia startuje 6 sierpnia, partnerem inicjatywy jest firma Mobee Dick specjalizująca się w tworzeniu produktów cyfrowych dla sektora bankowego. UX, czyli user experience, to całość doświadczeń i wrażeń, które towarzyszą użytkownikom w czasie korzystania z produktu cyfrowego, takiego jak aplikacja, serwis czy strona internetowa.

Startuje Akademia UX od banku BNP Paribas

Uczestnikami pierwszej edycji Akademii UX będą pracownicy Banku BNP Paribas oraz absolwenci studiów podyplomowych User Experience Design na Uniwersytecie SWPS, zatrudnieni w Mobee Dick, którzy chcieliby budować swoje kompetencje w tym obszarze. Ponadto, spośród studentów i absolwentów tych studiów, jak również I i II stopnia studiów na kierunkach projektowych Uniwersytetu SWPS będzie prowadzona dalsza rekrutacja.

Dla wszystkich uczestników będzie to szansa na znaczące poszerzenie swoich kompetencji w obszarze, który błyskawicznie zyskuje na znaczeniu. Wybrane osoby będą pracować w Warszawie lub w Krakowie w siedzibie BNP Paribas, w bliskiej współpracy z wewnętrznymi interesariuszami w banku oraz całym zespołem firmy Mobee Dick – partnera inicjatywy.

Weź kredyt gotówkowy do 200 000 zł w BNP PARIBAS

To już kolejna ciekawa inicjatywa BNP Paribas ogłoszona w ciągu ostatnich dni. Wcześniej francuski bank ogłosił start Akademii PSD2, która pomoże najlepszym fintechom w uzyskaniu licencji i wdrożeniu rozwiązań z zakresu otwartej bankowości. Rekrutacja potrwa od 22 lipca do 2 sierpnia. Trzy z sześciu wybranych fintechów otrzymają od banku BNP Paribas dalsze wsparcie i możliwość komercyjnej współpracy.