Partner serwisu Visa dla biznesu

Chroń swoje dane. Nowa usługa od BNP Paribas, BIK i Experian

Fintek
Fintek
#BIK#BNP Paribas#Cyberbezpieczeństwo
Opublikowano: 8 lipca 2020, 12:23 Aktualizacja: 8 lipca 2020, 12:53

Ochrona danych w Internecie jest obecnie kluczowa. BNP Paribas we współpracy z BIK i Experian oferuje nową usługę, która umożliwia m.in. monitorowanie danych w sieci. Pakiet Cyber BNP Paribas zaalarmuje użytkownika, gdy tylko ktoś niepowołany będzie próbował wykorzystać jego dane.

Transparentne dane, to dobre dane

Bank BNP Paribas zaproponował swoim klientom usługę, która pomoże chronić ich przed oszustwami w przypadku kradzieży lub wycieku danych osobowych. We współpracy z BIK i Experian, bank oferuje Pakiet Cyber BNP Paribas. To zestaw rozwiązań, monitorujący bezpieczeństwo danych w sieci i nie tylko. Alarmuje użytkownika, gdy tylko ktoś niepowołany będzie próbował wykorzystać jego dane.

BNP Paribas zapewni dostęp do dwóch usług, które chronią przed wyłudzeniami i czuwają nad bezpieczeństwem danych osobowych. Pierwsza z nich to Bezpieczna Tożsamość oferowana przez Experian, a druga to Alerty BIK, którą dostarcza Biuro Informacji Kredytowej.

Dane osobowe to nowa waluta

I niestety, tak jak waluty, mogą one wpaść w niepowołane ręce – stwierdził Tomasz Dymowski, Dyrektor Zarządzający Pionu Produktów Detalicznych i Biznesowych w Banku BNP Paribas. Przedstawiciel banku podkreśla, że edukowanie klientów jest bardzo istotne, ale prócz tego klienci muszą mieć dostęp do usług, które zapobiegną przed wykorzystaniem danych klienta.

Dosyć często w mediach mówi się o tzw. „DarkNet”, czyli ukrytej sieci, do której dostęp nie jest możliwy bez specjalnego oprogramowania lub umiejętności. To właśnie tam, na tzw. „czarnym rynku:, sprzedawane są pakiety danych osobowych, które zostały wykradzione z portali internetowych czy e-sklepów. Experian zapewnia jej monitorowanie w trybie 24/7.

Marek Miller, Dyrektor Zarządzający Experian CEE podkreśla, że skala naruszeń jest bardzo duża, a jego firma dotychczas wykryła ponad 10,5 mld danych osobowych nieuczciwie wykorzystanych w Internecie. Dzięki nowej usłudze, klienci Banku BNP Paribas mogą otrzymywać powiadomienia i instrukcje dalszych działań, jeśli ich dane trafią w niepowołane ręce.

Jesteśmy coraz bardziej cyfrowi

Pandemia sprawiła, że przenieśliśmy się do Internetu. Już ponad 70% Polaków robi zakupy w e-commerce. Logujemy się do nowych usług, rejestrujemy w coraz większej liczbie aplikacji. Choćby dlatego warto pamiętać, że ochrona własnej tożsamości w sieci i danych osobowych jest dzisiaj tak samo ważna i naturalna jak fakt, że zapinamy pasy w samochodzie.

W ramach oferty BNP Paribas użytkownik otrzymuje dostęp także do Alertów BIK, czyli ostrzeżenia SMS o próbach wyłudzenia kredytu, pożyczki lub podpisania umowy na nasze dane. Marcin Gozdek, Dyrektor w Departamencie Rynku Detalicznego BIK zwraca uwagę, że w czasie pandemii znacznie więcej osób zostawia swoje dane w Internecie, a do wycieków z różnych stron internetowych i baz wychodzi niemal co tydzień. Alerty BIK stanowią dobrą ochronę, gdyż umożliwiają klientowi na szybką reakcję w przypadku próby wyłudzenia kredytu.

/LP


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bnp-paribas-pomoze-klientom-dbac-o-bezpieczenstwo-danych-wspolnie-z-bik-i-experian