– Współpraca z Doconomy w zakresie angażowania naszych klientów to pierwszy etap oferowania innowacyjnych i łatwych w użyciu narzędzi w tym obszarze. Już dziś realizujemy szereg inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale chcemy także wspierać naszych klientów w tworzeniu lepszego jutra – mówi Dariusz Maciołek, Dyrektor Zarządzający Pionu Komunikacji i Marketingu w BNP Paribas Bank Polska.

Współpraca BNP Paribas i Doconomy

Doconomy to szwedzka firma założona w 2018 roku, która dostarcza rozwiązania cyfrowe służące do śledzenia i mierzenia śladu węglowego. DO, czyli aplikacja mobilnej bankowości firmy Doconomy, służy do zarządzania oszczędnościami i promuje zrównoważoną konsumpcję. Wchodzący w skład aplikacji DO kalkulator wpływu Åland Index Solutions korzysta z danych obejmujących 99% globalnej kapitalizacji rynkowej za sprawą partnerstwa z Trucost, firmą będącą częścią S&P Global.

Spółka Doconomy ściśle współpracuje z Mastercardem, z którym uruchomiła właśnie kalkulator śladu węglowego. Rozwiązanie trafi do globalnej sieci, dzięki czemu będzie mogło zostać szybko wdrożone przez banki i fintechy.

Banki coraz częściej wdrażają rozwiązania z zakresu ESG. Chodzi między innymi o karty z ekologicznego tworzywa, lub projekty paperless. Więcej na ten temat można przeczytać w tekście: Karty płatnicze z dbałością o środowisko. Jak wygląda oferta banków?