Jednym ze sposobów na wiarygodną identyfikację użytkowników jest wieloskładnikowe uwierzytelnianie, znane także jako silne uwierzytelnianie lub dwuskładnikowe uwierzytelnianie. Potwierdzają to najnowsze badania Gartnera, które pokazują, że firmy szybko wprowadzające pracę zdalną bez wykorzystania MFA doświadczą pięciokrotnie więcej incydentów przejęcia konta niż te, które korzystają z MFA.

Uwierzytelnianie w banku

Silne wieloskładnikowe uwierzytelnianie umożliwia zachowanie poziomu bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy użytkownicy łączą się z biura, czy z domu. Istotne jest jednak, aby rozwiązanie takie wdrożone było globalnie, a nie tylko na kilku kluczowych aplikacjach.

– Doświadczenie pokazuje, że dziś w prawie każdym banku uwierzytelnianie 2FA jest już wdrożone. Niestety bardzo rzadko albo nawet nigdy na wszystkich aplikacjach. Globalna adopcja 2FA jest bowiem wyzwaniem, któremu żadna organizacja nie była jeszcze w stanie sprostać – mówi Tomasz Kowalski, CEO i współzałożyciel Secfense.

– Przygotowana przez nas technologia User Access Security Broker rozwiązuje ten problem. W pełni automatyzuje proces adopcji silnego uwierzytelniania, umożliwiając szybkie i łatwe wdrożenie MFA na dowolnej liczbie aplikacji bez żadnej ingerencji w kod – dodaje.

User Access Security Broker charakteryzuje się dużą skalowalnością. Te właściwości User Access Security Broker docenili eksperci ds. cyberbezpieczeństwa Banku BNP Paribas.

– Współpracę z Secfense postrzegamy jako szansę na dzielenie się naszym doświadczeniem w ramach rozwiązania, którego twórcy są świadomi znaczenia nieszablonowego myślenia – mówi Krzysztof Słotwiński, dyrektor Pionu Bezpieczeństwa i Zarządzania Ciągłością Działania w Banku BNP Paribas.