Biuro prasowe BNP Paribas podało informacje o udostępnieniu płatności Garmin Pay i Fitbit Pay dla klientów dysponujących plastikami Mastercard. Obecnie płatności zegarkami Garmina są już dostępne dla klientów większości banków działających w Polsce. Z kolei usługę Fitbit Pay udostępnia obecnie dziewięć banków nad Wisłą (wliczając już BNP Paribas). Oba rozwiązania zostały wdrożone także przez kilka fintechów: Revolut, TransferWise, czy Curve.

Garmin Pay i Fitbit Pay dostępne w BNP Paribas

Aby rozpocząć korzystanie z Garmin Pay i Fitbit Pay należy na początek pobrać aplikacje Garmin Connect lub Fitbit. Następnie tworzymy konto i parujemy telefon ze smartwatchem lub opaską. Kolejny krok to utworzenie swojego portfela i nadanie czterocyfrowego kodu PIN. Teraz można już podpinać karty w aplikacji.

Na razie klienci BNP Paribas mogą podpinać do portfeli Garmina i Fitbita tylko karty Mastercard. Na początek trzeba podać dane karty, czyli jej numer, datę ważności oraz kod CVC2, który znajduje się na rewersie. Po akceptacji warunków użytkowania, dodanie karty zatwierdzamy kodem weryfikacyjnym otrzymanym na numer telefonu zarejestrowany w banku.

W przypadku Garmina Pay po odblokowaniu zegarka i wpisaniu czterocyfrowego PIN-u wystarczy zbliżyć urządzenie do terminala – i gotowe, transakcja została opłacona. Zegarkiem można płacić przez 24 godziny bez konieczności ponownego wpisywania hasła. Jeżeli zdejmiemy smartwatcha lub nastąpi wyłączenie funkcji monitorowania tętna, kolejna płatność będzie wymagała ponownego wpisania PIN-u.