BNP Paribas udostepnia platnosci mobilne SwatchPay

Do tej pory z płatności SwatchPay mogli korzystać klienci Alior Banku i Getinu. Najtańsze zegarki Swatch z funkcją płatniczą można kupić za około 320 złotych.

Płatności SwatchPay dostępne dla klientów BNP Paribas

SwatchPay to usługa umożliwiająca płacenie zbliżeniowo zegarkiem Swatch. W wybranych modelach zegarków Swatch BIG BOLD, New Gent i Gent jest umieszczony moduł NFC (Near Field Communication). Dzięki niemu można płacić, nawet gdy bateria w zegarku niespodziewanie wyczerpie się – czytamy na stronie BNP Paribas.

Jak zacząć korzystać ze SwatchPay? Na początek należy sprawdzić czy nasz zegarek posiada funkcję SwatchPay (jest ona dostępna w wybranych modelach z linii Gent, New Gent i BIG BOLD Swatch). Kolejny krok to zainstalowanie aplikacji mobilnej Swatch PAY! App by wearonize” – aplikacja działa na urządzeniach z systemem iOS (wersja 12.0 lub nowsza) lub Android (wersja 5.0 Lollipop lub wyższa).

Następnie należy utworzyć konto w aplikacji SwatchPay oraz dodać kartę. W aplikacji mobilnej w prawym górnym rogu wybieramy ikonę „dodaj kartę” i wprowadzamy dane karty. Obecnie użytkownicy mogą dodawać debetówki i kredytówki z logiem Mastercard.