Płatności Xiaomi Pay do swojej ofert wprowadził wcześniej już m.in. fintech ZEN, Curve, Bank Pocztowy, a także mBank. O planach BNP Paribas dotyczących udostępnienia tej formy płatności pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Zakładano wtedy, że bank umożliwi płacenie opaskami Mi Smart Band 6 NFC pod koniec stycznia 2022 roku, co rzeczywiście nastąpiło.

Płatności Xiaomi Pay już dostępne w banku BNP Paribas

Za pomocą opaski Mi Smart Band 6 NFC od Xiaomi, klienci BNP Paribas mogą już nie tylko monitorować swoją aktywność, ale także dokonywać płatności. Z tego sposobu płacenia za zakupy można skorzystać we wszystkich sklepach i punktach, które akceptują płatności zbliżeniowe. Rozwiązanie zostało wprowadzone we współpracy z Mastercard.

Jak zacząć korzystać z Xiaomi Pay? Na początek należy pobrać aplikację Mi Fit lub Xiaomi Wear, są one dostępne na telefony zarówno z systemem iOS, jak i Android. Kolejnym krokiem jest sparowanie opaski Mi Smart Band 6 NFC z zainstalowaną aplikacją. Konieczne będzie także zaakceptowanie warunków usługi oraz wprowadzenie danych karty Mastercard. Dodana karta będzie widoczna na ekranie telefonu i na opasce zbliżeniowej.

Aby móc płacić z Mi Smart Band 6 NFC nie trzeba mieć przy sobie telefonu. Transakcja jest uwierzytelniania za pomocą opaski.  Jeśli chodzi o dzienne limity transakcji, są one takie same jak dla karty, dodanej do Xiaomi Pay. Za pomocą opaski można także wybierać gotówkę z bankomatów, w tym przypadku niezbędne będzie podanie kodu PIN do karty.