Celem Atom Banku, jak mówią jego założyciele, jest sprawienie, by każdy użytkownik miał łatwy dostęp do swoich finansów bez względu na to, gdzie się znajduje.

Bank w aplikacji

Ponadto Atom Bank przekonuje, że motorem napędowym firmy są przede wszystkim ludzie. To ich pasja pozwala tworzyć innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że świat finansów staje się prostszy dla zwykłego użytkownika. Obecnie na pokładzie Atom Banku w Wielkiej Brytanii znajduje się ponad 400 osób. W związku z szybkim wzrostem firma planuje utworzyć zespół programistów z siedzibą w Polsce. To świetna wiadomość dla osób marzących o tym, by wziąć udział w jednym z ciekawych projektów, wykorzystując nowoczesne technologie. W tej chwili do zespołu poszukiwanych jest ponad 30 specjalistów na następujące stanowiska: Android Developer, iOS Developer, Java Developer, .NET Developer, Python Developer, ReactJs Developer, Go Lang Developer, SRE Engineer

Za zbudowanie zespołu (rekrutację specjalistów, kulturę organizacyjną, a także zapewnienie miejsca i warunków do pracy) odpowiedzialna jest krakowska firma Pragmatic Coders, właściciel brandu NxTide, która współpracuje z zagranicznymi startupami i scaleupami chcącymi otworzyć swoje centra IT w Polsce.

-Misją NxTide jest zapewnienie ofert pracy niedostępnych dotychczas na polskim rynku. Szukamy firm innowacyjnych, które na pierwszym miejscu stawiają kulturę organizacyjną oraz jakość tworzonego oprogramowania. Firm posiadających trakcję oraz zarządzanych przez ludzi, z którymi po prostu chce się współpracować. Tym samym chcemy dać programistom możliwość znalezienia pracy idealnie dopasowanej do ich preferencji – czy to w dynamicznie rozwijającym się startupie czy wiodącej korporacji – mówi Marcin Dziedzic, CEO NxTide.

Z kolei naszym partnerom biznesowym zapewniamy skomplementowanie zespołu złożonego ze specjalistów dopasowanych zarówno pod kątem umiejętności, jak i cech osobowych. Do tego dbamy o rozwój naszych pracowników jak i ich samopoczucie – dodaje.