Pełna integracja nowej funkcji z aplikacją Monzo ma zając kilka tygodni. Bank będzie pobierał prowizję w wysokości 0,5% od każdej transakcji, czyli taką samą jaką pobiera TransferWise. To dobra wiadomość dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Monzo nawiązuje współpracę z TransferWise. Dobra wiadomość dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii

Przelewy międzynarodowe będą dostępne w zakładce „Payments”. Następnie należy wybrać „Bank Transfer” i potem „International”. Na początek będzie można dokonywać przelewów w 16 walutach, takich jak dolar amerykański, euro, polski złoty, dolar australijski, dolar kanadyjski, dolar nowozelandzki, duńska korona, szwedzka korona, brazylijski real, węgierski forint, hinduska rupia, pakistańska rupia, malezyjski ringgit, nigeryjska naira, rumuński lej i tajski baht.

Co ciekawe TransferWise już w marcu miał nawiązać współpracę z konkurentem Monzo, czyli Starling Bank. Ostatecznie nie doszło do finalizacji umowy, ze względu na dublowanie się usług i konflikt interesów.

Natomiast na początku czerwca TransferWise porozumiał się z pierwszym dużym bankiem – BPCE Groupe. Drugi największy bank we Francji ma wykorzystać technologię brytyjskiego fintechu do szybkich, tanich i mobilnych przelewów międzynarodowych. Efekty współpracy mają być widoczne na początku 2019 roku. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – TransferWise nawiązuje współpracę z pierwszym dużym bankiem.

Monzo to jeden z najlepiej prosperujących challenger banków w Wielkiej Brytanii, założony w 2015 roku przez Toma Blomfielda (zdjęcie powyżej). Początkowo fintech oferował konta przedpłacone, takie jak Revolut, ale po otrzymaniu pełnej licencji bankowej w kwietniu 2017 roku zaoferował klientom konta bieżące. Więcej na temat danych Monzo można przeczytać tutaj – Ten fintech został bankiem i chwali się wynikami.

Mianem challenger banku określa się fintechy, które otrzymały licencję bankową. W marcu bieżącego roku Monzo pochwalił się, że konto bieżące w jego aplikacji posiada już 500 tysięcy klientów. Więcej o działalności Monzo można przeczytać tutaj – Challenger banki zdobywają rynek. Jak robi to Monzo?.