Konsumenci, biznes i rządy na całym świecie próbują dostosować się do wywołanych pandemią dramatycznych zmian w naszym codziennym życiu. Obecna sytuacja stanowi bez wątpienia wyzwanie, ale też szansę dla całej branży finansowo-technologicznej. Lendtech to jeden z tych sektorów, który musi liczyć się z konsekwencjami osłabienia koniunktury gospodarczej, zmniejszonego popytu i rosnącej niepewności co do przyszłości wśród indywidualnych kredytobiorców. W wyjątkowej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy, Visa wspiera startupy w nawigowaniu po kryzysowych falach pomagając budować fundamenty pod ich przyszły wzrost.

Zapotrzebowanie konsumentów na szybkie, łatwe i przede wszystkim bezpieczne płatności jest obecnie większe niż kiedykolwiek. W minionych miesiącach Visa z uznaniem obserwowała wysiłek i tempo wdrożenia przez ekosystem płatniczy podniesionego limitu dla transakcji zbliżeniowych na wielu europejskich rynkach.

Visa wierzy w dalszy rozwój lendtechów i oferuje swoje pełne wsparcie w rozwoju firm z tego sektora.

Wiele firm odczuło negatywne skutki „zamrożenia” gospodarki

Dlatego Visa Foundation ogłosiła przekazanie dotacji w wysokości 8,8 mln dolarów z funduszu doraźnej pomocy COVID-19 o wartości 10 mln dolarów, przeznaczonego na wsparcie czołowych organizacji pomocy humanitarnej na rzecz ofiar katastrof na całym świecie. W Europie Visa Foundation przekazała w tym miesiącu 1,4 miliona dolarów dotacji na rzecz organizacji wspierających pierwszą linię frontu walki z pandemią COVID-19, w tym Lekarzy Bez Granic, UNICEF i Czerwony Krzyż. Zapewniają one usługi dla gospodarstw domowych znajdujących się w trudnej sytuacji, dostarczają niezbędnych środków medycznych i wspierają zagrożone osoby w Europie. W ciągu 5 lat Visa Foundation przekaże kolejne 200 milionów dolarów na długofalowe wsparcie małych firm i mikroprzedsiębiorstw w walce ze skutkami gospodarczymi COVID-19 na całym świecie.

Organizacje, które umiejętnie dostosowały się do nowych wymagań i w wysokim stopniu korzystają z nowych technologii, a to właśnie domena sektora fintech, mają większe szanse na wyjście z kryzysu obronną ręką. Warto już teraz pokusić się o własną wizję biznesu w nowej normalności.

Visa wierzy w dalszy rozwój lendtechów i oferuje swoje pełne wsparcie w rozwoju firm z tego sektora uznając je za istotny komponent gospodarki cyfrowej opartej na przyjaznych użytkownikom innowacyjnych rozwiązaniach.

Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.

Przeczytaj także wywiad: „To nie jest zwykły plastik. Za kartami stoi zaawansowana technologia”

—-

Artykuł pochodzi z Raportu: „Polski sektor Fintech w obliczu pandemii