Śledztwo dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r. Do zatrzymania doszło w Warszawie i w miejscowościach podwarszawskich. Obecnie trwają przeszukania w mieszkaniach, a jeszcze dziś zatrzymani przez CBA byli urzędnicy KNF zostaną przewiezieni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty.

Były przewodniczący KNF Andrzej J. zatrzymany przez CBA

Andrzej J. był przewodniczącym KNF w latach 2011-2016. Następnie w roku 2016 zastąpił go Marek Chrzanowski. Od końcówki listopada na czele Urzędu stoi Jacek Jastrzębski.

Wśród zatrzymanych jest także Wojciech K., były wiceprezes KNF, który prowadził zdecydowaną politykę względem SKOK-ów.

– Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że zatrzymani w związku z pełnionymi funkcjami w KNF w latach 2013-2014 dopuścili się przestępstw niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w wielkich rozmiarach na szkodę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy” – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu do aresztu trafił także Marek Chrzanowski, który sprawował funkcję przewodniczącego KNF od października 2016 roku. Miało to związek z tak zwaną „Aferą KNF”, która ujrzała światło dzienne po opublikowaniu stenogramu z rozmowy Marka Chrzanowskiego z Leszkiem Czarneckim – miliarderem i właścicielem Getin Banku i Idea Banku. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.