To kolejny ubezpieczyciel, który nawiązał współpracę z Traficarem. W zeszłym roku taką opcję swoim klientom udostępniła Warta. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Carsharing zamiast auta zastępczego – nowa oferta Warty.

Współpraca Avivy i Traficara – carsharing zamiast samochodu zastępczego

Usługa carsharingowa Traficara przeznaczona jest dla osób, których samochody zostały uszkodzone przez kierowców posiadających OC w Avivie. Jest alternatywą wobec tradycyjnego auta zastępczego po stłuczce lub wypadku. Traficar oferuje pełne pokrycie kosztów tankowania i postoju samochodu w miejskiej strefie płatnego parkowania, a każda podróż jest objęta kompleksowym ubezpieczeniem bez udziału własnego w szkodzie.

Klienci, którzy wybiorą tę formę rozliczenia z firmą ubezpieczeniową, otrzymają na skrzynkę mailową instrukcję i voucher kwotowy na darmowe przejazdy Traficarem. Usługa jest dostępna w 24 polskich miastach: Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Będzinie, Bytomiu, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Jaworznie, Katowicach, Mikołowie, Mysłowicach, Rudzie Śląskiej, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Tychach, Zabrzu, Wieliczce, Swarzędzu i Piasecznie.

Opcja carsharingu daje szereg korzyści. Przyznany limit kwotowy można wykorzystać przez rok i nie obowiązują w tym zakresie dzienne ograniczenia. Środki nie tracą ważności i w sytuacji, gdy nie zostaną wykorzystane w terminie np. naprawy własnego samochodu, można je wykorzystać na dowolne przejazdy Traficarem przez kolejne 12 miesięcy. Z samochodu można korzystać dokładnie wtedy kiedy jest on potrzebny, nie ponosząc przy tym kosztów tankowania, mycia i parkowania w płatnej strefie miejskiej.

Traficar/RT